Miłego dnia, dzisiaj jest: piątek, 29 maja 2020r.

Aktualna mapa zachorowań na koronawirusa

Aktualna mapa przypadków zakażenia na koronawirusa podawana jest w serwisie onkologicznym Zwrotnik Raka. Choroba prędko rozprzestrzenia się na całym świecie, w tym także na terenie Polski. W związku z tym nie jest dziwne, że osoby z grup ryzyka mają podawane informacje na bieżąco. A0 to bezpośrednio do tej grupy zaliczają się osoby chorujące na nowotwory. Za pomocą aplikacji ArcGIS możliwe jest sprawdzanie liczby zarażonych pacjentów w poszczególnych państwach i kontynentach.

Z mapki można skorzystać bez problemu, ponieważ jest czytelna, a w jej lewym górnym rogu znajduje się przycisk, umożliwiający przybliżanie oraz oddalenie grafik. Przedłożona mapa koronawirusa zaktualizowana jest kilka razy w ciągu dnia. W związku z tym użytkownicy, jacy na nią zajrzą mają pewność, że otrzymują dostęp do jedynie merytorycznych danych. Na mapce uwzględnione są tylko formalnie potwierdzone przypadki. Można też sprawdzać liczbę chorych, jacy wyzdrowieli, jak i liczbę przypadków śmiertelnych. Każdy może w związku z tym sprawdzać, gdzie panuje koronawirus oraz obeznać się z dokładnymi statystykami. Na dodatek, osoby zaglądające na portal mogą zajrzeć do zakładki koronawirus a nowotwór.

Dzięki niej wiedzą, jak mają na co dzień postępować, aby uniknąć możliwości zachorowania. Sprawdzając mapę regularnie można spostrzec, gdzie na terenie Europy jest najwięcej przypadków. Ponadto, można także oceniać sytuację panującą na całym świecie. Niestety, aktualnie COVID – 19 pojawił się już na całym świecie.

Zaktualizowana mapa, w odniesieniu do kolejnych parametrów pokazuje, że we wszystkich krajach zaraziło się już nieco więcej niż pół miliona ludzi, a liczba osób zmarłych na skutek COVID – 19 wynosi około 25 tysięcy. Wyzdrowiało mniej więcej 125 tysięcy osób. Liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce to ponad 1200 osób. Statystyki należy kontrolować na bieżąco, ponieważ prędko zmieniają się.

Może to też cię zainteresuje:

Dodaj komentarz