Miłego dnia, dzisiaj jest: niedziela, 23 lutego 2020r.

Aranżacja wnętrz – retro versus ewolucja

XXI wiek charakteryzuje się szczerością, a nie szychem, do jakiego Polacy z wielu uwag przywykli i który powodował zagracenie przestrzeni mieszkalnej. Ludzie coraz to o wiele bardziej przywiązują uwagę do wyglądu własnych mieszań, domów czy willi, przez co każdy ich ruch w tym kierunku jest adekwatnie przemyślany.

Dziś nie upycha się wszystkiego w przysłowiowym m2, jednakowoż aranżuje się wnętrze. Podczas aranżacji powierzchni wolno wykorzystywać wpierw z projektantów wnętrz, jacy zaprojektują każde pomieszczenie w budynku, a później z usług dekoratora wnętrz, który zatroszczy się o każdy detal w osobistym „Eldorado” konsumenta. Do aranżacji wnętrza wykorzystuje się dużo materiałów osiągalnych na rynku nieomal w każdym kolorze, rozmiarze czy stylu. Zwraca się ekscentryczną uwagę na funkcjonalność, wygląd i trendy.

W tej chwili najbardziej cieszą się popularnością: świece, sznurkowe dywany, lampiony, elektryczne kominki oraz nigdy nie schodzące z piedestału poduchy, które umilają każde wnętrze mieszkalne. Aranżacja wnętrz mieszkalnych przydatna jest każdemu, kto chce czuć się we własnej przestrzeni niczym jak w niebie – oto architektura wnętrz Warszawa. Jeżeli stare meble zalegają w garażu, strychu, piwnicy, a my jesteśmy zwolennikami stylu retro, należałoby sprawić jak wykorzystać swoje chęci oraz talent do stworzenia niepowtarzalnego salonu. To właśnie dzięki łączeniu nowoczesnych mebli ze starymi jesteśmy w stanie uzyskać ciekawą aranżację w stylu lat 60/70- tych. Meble, jakich lata świetności już dawno minęły jesteśmy w stanie wybitnie łatwo odmienić za pomocą stereotypowej farby czy innowacyjnych elementów.

Dzięki odświeżeniu starych szaf, regałów poprzez zdobienie ich metodą np. decoupage uzyskują one całkiem śmiały wygląd i stanowią interesujący szczegół wnętrza. Wystarczy odrobinę wyobraźni, minimum funduszy, zdolności artystycznych żeby skonstruować swój wyjątkowy oraz fenomenalny salon w stylu retro. Współczesne techniki odświeżania, wymiany obić, tapicerek sprawiają, że nie ma nic łatwiejszego aniżeli zmiana wyglądu swojej starej sofy, a właściwe lakiery do drewna porządnie zakonserwują odmienione wizualnie wiekowe meble. Aby skonstruowany przez nas salon w całości prezentował styl retro nie jesteśmy w stanie zapomnieć o jego ścianach. Dzięki najnowszej technice tworzenia fototapet jesteśmy w stanie samodzielnie dostosować właściwy wzór pasujący do stworzonego przez nas wnętrza, który w następnej kolejności będziemy mogli przenieść na nasze ściany.

Może to też cię zainteresuje: