Miłego dnia, dzisiaj jest: czwartek, 15 kwietnia 2021r.

Bezpieczne i efektywne leczenie kanałowe na terenie Wrocławia

Bezpieczne oraz efektywne leczenie kanałowe na terenie Wrocławia oferuje gabinet dentystyczny Witadent. Bazuje ono na mechanicznym usunięciu bakterii z korzenia zęba, przy zastosowaniu sterylnych i dokładnych narzędzi. Kolejno zaś całość uzupełnia się specjalnie dobranym materiałem.

Taka technika leczenia jak kanałówka wrocław usuwa drobnoustroje, jakie mogą doprowadzić do zakażenia oraz pojawienia się stanu zapalnego. Zatrudnieni w Witadent dentyści dbają o to, żeby pacjenci czuli się komfortowo, dlatego oferują znieczulenie przed rozpoczęciem zabiegu. Bardzo często endodoncja jest ostateczną szansą na zachowanie zęba, zamiast jego usunięcia, wobec czego dobrze będzie decydować się na to oddziaływanie.

Każde leczenie kanałowe jest indywidulnie dostosowane do pacjentki, aczkolwiek we wszechstronnych oddziaływaniach można wyróżniać pewne elementy stałe. Są to: wykonanie zdjęcia panoramicznego, zakładanie opatrunku dokanałowego leczniczego, wypełnienie kanałów ciekłą guataperką, leczenie ponowne endodontyczne, usunięcie złamanego wkładu lub usuwanie z kanału zęba wkładu koronowo – korzeniowego. Leczenie odbywa się przy wykorzystaniu nowoczesnego mikroskopu, co zapewnia bardzo dużą precyzję. Endodoncji mikroskopowej podejmują się tylko wykwalifikowani i wykształceni w takim zakresie eksperci. Zaznaczają oni, że proces usunięcia zęba jest dla nich ostatecznością.

Kiedy dochodzi do zapalenia wewnętrznej tkanki zęba lub zniszczenia jego korony leczenie kanałowe jest mocnym podparciem dla materiału wypełniającego albo korony protetycznej. Zabieg wykonany w znieczuleniu poszerzony jest o nałożenie koferdamu, a więc osłonki przeciwbakteryjnej oraz zasłaniającej krtań i tchawicę. Po wysuszeniu i uszczelnieniu kanałów zębowych nie ma mowy o tym, żeby drobnoustroje przeniknęły do oczyszczonych kanałów zębowych. Po zakończonym leczeniu każdy z pacjentów zostaje informowany o tym, w jaki sposób zadbać o ząb.

Może to też cię zainteresuje:

Dodaj komentarz