Miłego dnia, dzisiaj jest: czwartek, 21 stycznia 2021r.

Centralne ogrzewanie i moc pieca – jakie wybrać do mieszkania?

Stworzony przez nas pionierski wymarzony dom trzeba ogrzać. Przed nami stoi wybór czym i jak będziemy ogrzewać stworzony przez nas dom jednorodzinny. Jaki piec centralnego ogrzewania wybrać? Dziś na rynku obecnych jest wiele korporacji zajmujących się fabrykacją i sprzedażą pieców. Branża także wybitnie ekspresowo się rozwija, powstają coraz to nowe, konkurencje firmy właśnie dlatego mamy gigantyczny wybór. Do wyboru mamy piece zasilane na paliwa stałe – węgiel, eko groszek lub miał – czy też paliwa ciekłe/płynne – gaz i biopaliwa.

Wypada zastanowić się nad wyborem rodzaju zasilania gdyż odbije się to w następnej kolejności na kosztach ogrzewania. Jedne paliwo jest bardziej kaloryczne od drugiego tudzież to drugie jest tańsze od pierwszego. Wypada także przekalkulować jaka moc grzewcza jest nam przydatna. Można wypytać znawców czy też przedstawicieli korporacji, jakie piece są właściwe do danego rodzaju paliwa i jaki najpoprawniej sprawdził by się w mieszkaniu o danym metrażu – sprawdź pellet. Jest to ważne bowiem do każdego pieca instaluje się inną instalację oraz zachowuje się innego rodzaju ubezpieczenia bezpieczeństwa. Przed kupnem pieca do domu trzeba uwzględnić jaką moc potrzebujemy. Piec nie może być za gigantyczny ani za mały. Moc musi być optymalnie dobrana do naszego zapotrzebowania.

Przez kupnem musimy uwzględnić kilka składników takich jak stan ogrzewanego obiektu i stan izolacji. Liczba osób zamieszkujących mieszkanie także ma ogromne znaczenie. Najważniejszym niemniej jednak wskaźnikiem jest ogólna powierzchnia wszystkich pomieszczeń oraz to czy piec służyć będzie także do podgrzewania wody użytkowej ( przy obliczeniach należy wtedy dołączyć około 30 procent mocy). Piece o mocy 12-15 kW roztropnie starczają do ogrzania nawet dwustu metrów kwadratowych mieszkania. Moc pieca oblicza się mnożąc powierzchnię pokoi użytkowych (w metrach kwadratowych) przez wysokość tych pomieszczeń oraz mnoży przez 40 kiedy posiadamy oryginalną, właściwą izolację czy też przez 60 w przypadku słabej izolacji. Wynik mocy pieca otrzymywany jest w watach. Obliczenia możemy wykonać sami. Fachman, znający się na rzeczy, zrobi to niemniej jednak lepiej.

Może to też cię zainteresuje:

Dodaj komentarz