Miłego dnia, dzisiaj jest: niedziela, 31 maja 2020r.

Co uczynić, gdy odnajdziemy minę? Bezpieczeństwo robót ziemnych

Wszelkie budowy jakie zawierają jakiekolwiek prace ziemne są określone konkretnymi przepisami jakich należy przestrzegać bez najmniejszych niepewności. W związku z tym nieodzowna jest wiedza czym może w ogóle zostać poprzedzone rozpoczęcie robót ziemnych. Jakim sposobem w związku z tym to wygląda? W trakcie robót ziemnych jedną z najbardziej znaczących kwestii są bezsprzecznie zasady bhp innymi słowy zasady bezpieczeństwa realizowania takich właśnie robót. A więc powinny być one poprzedzone przede wszystkim przez projekt, którego zadaniem jest położenie instalacji i urządzeń podziemnych jak i szczególnych sprzętów podziemnych, które mogą znaleźć się na przykład w zasięgu prowadzonych robót ziemnych – sprawdź saperskie.pl – prace saperskie. Do tego dochodzi konieczność opracowania przez wykonawcę danych robót wyjątkowej dokumentacji projektowej i takiej, która zawiera instrukcję bezpieczeństwa na przykład w momencie kiedy zachodzi konieczność rozmrażania, zamrażania bądź podgrzewania gruntu. Co dalej?

Wypada ustali także przez kierownika budowy, bezsprzecznie porozumiewając się z należytą ku temu jednostką gdzie znajdują się instalacje oraz sieci, oczywiście w prostolinijnym sąsiedztwie wszystkich robót. Do tego dochodzi jeszcze sprawa ogrodzenia i oznakowania miejsca gdzie prowadzone są działania nadzwyczajnymi napisami ostrzegawczymi i sprawdzenie stanu skarb na budowie. Niesłychanie istotną kwestia w momencie prowadzenia robót ziemnych jest bezsprzecznie zabezpieczenie wykopów i sprawdzanie każdorazowo, czy wszystko jest w porządku zanim rozpocznie się prace. W przeciwnym wypadku może się to skończyć tragedią w postaci urazów ludzi a nagminnie nawet śmierci i rozległych strat pieniędzy, a przecież nikt by tego nie chciał.

Niezwykle ważne jest również to, by roboty budowlane były wykonywane z słusznym podejściem ludzi, bo mimo że większość zadań wykonują ogromne maszyny to jednak sterują nimi ludzie oraz ważne jest to by się oni stosownie zachowywali, zwłaszcza zgonie z instrukcją BHP inaczej bezpieczeństwa pracy. Ważne by mieli na sobie również trafną odzież, w szczególności zapobiegawczą o ile wykonywane zadania tego potrzebują.

Może to też cię zainteresuje: