Miłego dnia, dzisiaj jest: wtorek, 25 lutego 2020r.

Czy wakacje w Odessie to dobry pomysł?

Ukraina znajduje się bardzo blisko Polski, jednak mało kto wie jakie ciekawe skarby tam się kryją. Większość osób boi się wojny oraz faktu, że Ukraina a wraz z nią Odessa to miejsca bardzo zaniedbane, jednak nie jest to prawdą. Warto poznać najważniejsze informacje o tym kraju.

Informacje praktyczne

Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że Odessa to kurort nad morzem czarny, w którym mieszka około miliona ludzi. Znajduje się ona niedaleko granicy z Mołdawią, obowiązującą walutą jest hrywna. Jeśli chodzi o komunikację to porozumieć można się po angielsku,ukraińsku czy też rosyjsku. Oczywiście w sposób łamany będzie to możliwe także po polsku.

W jaki sposób dostać się na wakacje w odessie?

Aby udać się na wakacje w Odessie można wykorzystać zarówno komunikację lotniczą wykorzystując połączenia lotnicze LOT bądź też opcję z przesiadkami przy wykorzystując ukraińskie linie lotnicze. Niestety lotnisko jest bardzo brzydkie, a komunikacja w samej odessie również pozostawia sporo do życzenia. Jednak nie są to kwestie, którymi należy się bardzo przejmować. Najważniejsze jest to co można zobaczyć w samej Odessie.

https://www.kresy.com/ – więcej informacji na temat wakacji we Lwowie.

Miejsca do zobaczenia

Co prawda Odessa nie jest najciekawszym miejscem na Ukrainie, jednak mimo wszystko prezentuje całkiem sporo ciekawych miejsc, które warto obejrzeć. Wakacje w Odessie z całą pewnością pozwolą zobaczyć fajne miejsca zwłaszcza dla miłośników budownictwa oraz oraz kościołów. W Odessie można zobaczyć wiele ciekawych secesyjnych budynków, które niestety są czasami dość mocno zaniedbane, sporo cerkwi i różnego rodzaju pomników. Wśród miejsc godnych zobaczenia wymienić należy także przepiękną operę, delfinarium oraz różnego rodzaju muzea czy też zoo. Z całą pewnością każdy w tym miejscu znajdzie coś co chciałby zobaczyć. Oczywiście nie można zapominać o atrakcjach związanych z barami czy też morzem. To w końcu jedna z największych atrakcji Odessy. Dodatkowo z ciekawych miejsc, które znajdują się w okolicy należy wymienić twierdzę obronną.

Dodatkową zaletą jaką zapewniają wakacje w Odessie są bardzo atrakcyjne ceny. W porównaniu do wakacji w innych miejscach Europy są one bardzo tanie. Z całą pewnością warto się na nie zdecydować.

Może to też cię zainteresuje: