Miłego dnia, dzisiaj jest: wtorek, 07 lipca 2020r.

Czy warto korzystać z pomocy drogowej?

Każdemu z nas wcześniej czy później podczas podróży pojazd może odmówić posłuszeństwa. Pierwszą myślą w obliczu takiego problemu jest, jak przetransportować nasz samochód do mechanika. Podpowiadamy jakich błędów należy uniknąć, aby minimalizować ponoszone koszty.

Pomyśl już zawierając ubezpieczenie

Już podczas wyboru ubezpieczyciela warto pomyśleć o takim pakiecie, który umożliwi nam skorzystanie z darmowej pomocy drogowej. Usługa taka w zależności od ubezpieczyciela kosztuje od 50 zł i upoważnia nas do minimum 1 bezpłatnego holowania pojazdu na przestrzeni roku. W zależności od wybranego pakietu możemy liczyć na różne usługi związane z pomocą drogową takie, jak dowiezienie paliwa, wymiana opony, uruchomienie pojazdu po awarii akumulatora czy auto zastępcze w przypadku poważniejszej awarii.

Wzywając lawetę minimalizujesz straty

Decydując się na usługi pomocy drogowej oszczędzamy czas i nerwy. Wybierając profesjonalną firmę mamy pewność, że auto trafi do mechanika bez ponoszenia dodatkowych uszkodzeń, które moglibyśmy spowodować holując pojazd na własną rękę. Dodatkowo nie musimy angażować innych osób w proces holowania pojazdu. Pamiętajmy, że nie każdy model samochodu możemy holować. Do transportu niektórych modeli samochodów niezbędne jest wykorzystanie lawety.

Wybierz sprawdzoną pomoc drogową

W każdym mieście funkcjonuje przynajmniej jedna pomoc drogowa. Zanim zadzwonimy sprawdźmy te firmy np. przeglądając opinie znajdujące się w Internecie. Zwróćmy uwagę na godziny pracy oraz miejsce świadczonych usług. Wybierajmy takie firmy, które dysponują szerokim asortymentem pojazdów holowniczych czy lawet. Jeżeli zdecydujemy się na firmę działającą na rynku od wielu lat mamy większe prawdopodobieństwo, że cały proces holowania pojazdu zostanie przeprowadzony według najwyższych standardów.

Wzywając pomoc dokładnie opisz problem

Przed zamówieniem pomocy drogowej pamiętajmy o odpowiednim oznakowaniu miejsca zdarzenia. Następnie podczas rozmowy z pracownikiem pomocy drogowej dokładnie opiszmy wszystkie objawy. Zwróć uwagę czy na desce rozdzielczej pojawiły się kontrolki. Jeżeli problem nie jest skomplikowany pomoc drogowa może rozwiązać go na miejscu.

Więcej na http://rusin-pomocdrogowa.pl/

Może to też cię zainteresuje: