Miłego dnia, dzisiaj jest: sobota, 08 sierpnia 2020r.

Czym są kredyty gotówkowe i gdzie je znaleźć?

Pożyczki gotówkowe są aktualnie jednymi z najpopularniejszych produktów finansowych osiągalnych na rynku. Odnaleźć je wolno w ogromnej ofercie każdego banku. Swoją nazwę zawdzięczają temu, że są udzielane w gotówce. Dla kontrahentów ogromne znaczenie ma również to, że są to kredyty na dowolny cel. Oznacza to, że nie ma obowiązku wskazywania we wniosku celu, na jaki pozostaną ofiarowane pieniądze jak ma to miejsce np. w przypadku kredytów hipotecznych.

Kontrahent same decyduje o tym, na co spożytkuje przyznane mu przez bank środki – renowacja mieszkania, spłatę zobowiązań, wyjazd wakacyjny, zakup innowacyjnego wyposażenia AGD do domu etc. Z tego względu jest to praktyczne rozwiązanie, bowiem nie należy rozliczać się z bankiem i gromadzić faktur czy rachunków, aby uwiecznić wydatki.

Ogólnie kredyty firmowe gwarantuje realizację również krótko-, jak oraz długoterminowych przedsięwzięć – w zależności od potrzeb konsumenta. Nie bez powodu zatem dostępny jest w zakresie kwot na jakie są udzielane kredytu gotówkowe występuje tak znaczące zróżnicowanie. Również minimalna, jak perfekcyjna suma takiego zobowiązania jest ustalana indywidualnie poprzez każdy bank. Następną specyficzną cechą kredytów gotówkowych jest minimum formalności. Osoby, które systematycznie od jakiegoś czasu korzystają z usług danego banku taki kredyt są w stanie uzyskać praktycznie od ręki. Bank albowiem na bieżąco obserwuje stan ich rachunku, w związku z czym jest prawidłowo zorientowany w kwestii ich finansowej historii. Oczywiście, nie oznacza to w żadnym razie, że klient nie musi odpowiadać pewnym kryteriom.

Wymagana jest od niego przede wszystkim zdolność kredytowa – w takim zakresie, aby spłata zobowiązania nie stanowiła kłopotu. W tym kontekście niezwykle znaczące znaczenie ma to jaką historię kredytową ma klient w Biurze Informacji Kredytowej. Każdy wniosek jest sprawdzany w tej instytucji. Stałym klientom banków systematycznie wywiązujących się z umów o dużo łatwiej jest zdobyć kredyt gotówkowy.

Może to też cię zainteresuje:

Dodaj komentarz