Miłego dnia, dzisiaj jest: niedziela, 29 listopada 2020r.

Depresja u kobiet – jakim sposobem ją pokonać?

Depresja u kobiet ma okazję być postrzegana, jako szybciej oraz częściej występująca niż depresja u mężczyzn. Doktorowie postrzegają damy, jako bardziej podatne na depresję, jaka w dodatku często pozostaje nierozpoznana. Być może wynika to z tego, że kobiety sporadycznie zgłaszają się do doktora, a to powoduje, iż chandra rzadziej pozostaje nierozpoznana. Faktem jest jednakże, iż istnieją różnice fizjologiczne pomiędzy mężczyznami oraz kobietami, które czynią kobiety znacznie bardziej podatne na depresję.

Najważniejszą z tych różnic jest poziom hormonów płciowych. Kobiety mają znacznie wyższe poziomy owych hormonów, a w dodatku zmieniają się one w cyklu miesiączkowym, ciąży, i menopauzie. Leki zawierające hormony płciowe również mogą wywoływać objawy depresyjne. Dość nieraz pośród kobiet zdarza się depresja po porodzie. Zwykle rozpoczyna się ona w sposób niezauważalny, a odbierana jest, jako przytłoczenie nadmiarem odpowiedzialności za dziecko.

Często kobieta czuje lęk, głównie lek o zdrowie oraz rozwój swego dziecka. W okresie dwóch tygodni po porodzie przeważnie zdarza się u kobiet depresja ciężka. Jej prawdopodobieństwo jest największe po urodzeniu pierwszego dziecka, u kobiet, jakie już chorowały psychicznie. Uważa się, iż zmiany hormonalne są czynnikiem wyzwalającym u kobiety, jaka miała predyspozycję do depresji – przetestuj Poradnia dla małżeństw. W ciężkiej depresji kobieta traci kontakt z realnością, ma okazję posiadać urojenia, a nawet omamy. W takiej sytuacji ma prawo być także zagrożone dziecko.

Dama w ciężkiej depresji ma okazję wierzyć, iż świat jest straszny, dlatego poprawniej jest uwolnić od niego dziecko. W tak istotnych wypadkach wymagane jest leczenie szpitalne. Najlepszym miejscem na leczenie byłby wtenczas szpital z oddziałem dla matki i dziecka, gdzie mogliby wraz przebywać oraz wspólnie korzystać z opieki medycznej. Leczenie polega na ogół na podawaniu leków przeciwdepresyjnych. Na ogół w tych przypadkach kobieta nadal może karmić swe dziecko piersią, gdyż farmaceutyki nie mają szkodliwego wpływu na pokarm i zawarte w nim substancje.

Może to też cię zainteresuje:

Dodaj komentarz