Miłego dnia, dzisiaj jest: wtorek, 04 sierpnia 2020r.

Domowe metody na hemoroidy

Lekarze uważają, że z problemami hemoroidów borykają się przeważnie osoby w wieku powyżej pięćdziesięciu lat, jednakowoż nie jest to końca prawdą.

Ta niepokojąca niedogodność dopada również ludzi młodych, co jest wynikiem ich trybu życia, i kobiety w ciąży, obojętnie od wieku. Hemoroidy, zwane inaczej żylakami odbytu, są to podśluzówkowe, zwiększone sploty żylne odbytu i okołoodbytnicze, spowodowane przewlekłym, wysokim ciśnieniem krwi w tych fragmentach żył. U kobiet w ciąży jest to zazwyczaj zjawisko przejściowe, na skutek nacisku dziecka w macicy na wewnętrzne organy ciała, na ogół po porodzie dolegliwości ustępują. Młodzi ludzie nieraz mają ten kłopot ze względu na siedzący tryb życia, brak ruchu, co powoduje również ucisk oraz podniesienie ciśnienia w tych partiach ciała ludzkiego. Hemoroidy są w stanie być mniej lub bardziej dokuczliwe, najgorsze oraz najbardziej bolesne są w postaci zewnętrznej, gdzie ból powodowany jest kontaktem z bielizną, przy siedzeniu, nawet w trakcie chodzenia.

Są w stanie powstawać stany zapalne, których leczeniem musi się zająć specjalista proktolog. W aptekach wolno nabyć dużo środków farmakologicznych leczących hemoroidy, a czy można sobie z nimi radzić na osobistą rękę? Każdy, kto cierpiał bądź też cierpi na tę dolegliwość, na pewno ma własne domowe sposoby na hemoroidy – jeżeli pragniesz poznać inne metody, przetestuj więcej na hemoroidy. Można uśmierzyć ból środkami farmaceutycznymi przeciwbólowymi. Jednakże jest to metoda krótkoterminowa, po jakimkolwiek czasie ból wraca.

Niektórzy rekomendują kąpiele w gorącej wodzie, jednak jest to kłopotliwe, albowiem aby odniosły należyty skutek, wypada je wykonywać parę lub też kilkanaście razy dziennie, co przy regularnej pracy na etacie jest to raczej niemożliwe. Ulgę przynosi smarowanie hemoroidów wazeliną bądź inną maścią natłuszczającą, zapobiega to przykremu ocieraniu guzków o siebie i o bieliznę. Często okazuje się, że co poniektóre lekarstwa naturalne mamy w zasięgu ręki. Mamy prawo wykorzystać owoce i korę kasztanowca, a już wiosną, w dowolnym parku jesteśmy w stanie nazbierać dowolną ilość kwiatów kasztanowca, z których zrobimy mocny ekstrakt, napar. Dodany do wody, lub do robienia okładów, wspomoże w walce z hemoroidami w czasie tzw. nasiadówek.

Może to też cię zainteresuje: