Miłego dnia, dzisiaj jest: sobota, 11 lipca 2020r.

Firany czy zasłony? Czy musimy wybierać?

Zasłony to zawsze bardzo interesujący detal dekoracyjny okna, jednak jak się okazuje, nie wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, którymi kryteriami należy się posługiwać, aby zdołać wybrać w gruncie rzeczy profesjonalne zasłony. Dziś pośród zasłon jesteśmy w stanie wyróżnić zarówno zasłony stałe, jak oraz ruchome, a każdy rodzaj cieszy się istotną popularnością w wielu mieszkaniach.

Zasłony stałe, jak sama nazwa wskazuje, są na stałe przymocowywane, najczęściej w górnej części okna. Wśród nich możemy wyróżnić między innymi lambrekiny, przyciągające detale, jakie są w stanie urozmaicić każdą instrumentację okienną. Dzięki nim nasze okno może nabrać zupełnie innowacyjnego wyglądu, który spowoduje, że całe wnętrze zyska na znaczeniu.

Zasłony ruchome natomiast również cieszą się znaczącym zainteresowaniem oraz od wielu już lat królują w naszych domach. Zasłony te zwykle są zawieszane po obu stronach okna. Są w stanie być z powodzeniem rozsuwane oraz zsuwane, wprowadzając uczucie intymności i oddzielając nas od świata zewnętrznego. Niewątpliwie zasłony i firany gotowe są elementami, które są stosowane od wieków, chociaż wcześniej ich rolą była w głównej mierze asekuracja przed promieniowaniem słonecznym. W tej chwili ich funkcja się nieco zmieniła, dziś bo coraz częściej zwracamy uwagę już nie tylko na funkcjonalność zasłon, jednakowoż także na ich dekoracyjność, wizualność. Dodając odrobiny prywatności, mogą równolegle w znaczącym stopniu podnosić pozytywy estetyczne całego pomieszczenia.Właściwy dobór zasłon powinien wiązać się w głównej mierze z odpowiednim wyborem tkaniny.

Jeśli chcemy, aby zasłona podkreślała piękno oraz estetykę wnętrza nowoczesnego, wtenczas z całą pewnością jesteśmy w stanie postawić na zasłony lekkie. Takie zasłony z pewnością wprowadzą ład oraz harmonię, a co więcej, będą też wyśmienitym detalem aranżacji okiennej. W wypadku dekorowania wnętrza nieco bardziej klasycznego i gustownego, wolno sobie pozwolić na zasłony wykonane z trochę cięższych tkanin. Wolno też tworzyć z nich ładne kompozycje dekoracyjne, łącząc je z lambrekinami lub ewentualnie oryginalnie się prezentującymi podpięciami.

Może to też cię zainteresuje: