Miłego dnia, dzisiaj jest: piątek, 23 października 2020r.

Holokaust – bestialskie następstwo II Wojny Światowej

Początek dwudziestego wieku a również lata 40-ste i 50-te dały się we znaki wszystkim mieszkańcom świata, Mowa bezsprzecznie o dwóch wojnach ogólnoświatowych, jakie na zawsze przekształciły gatunek ludzki, generując przy tym duże cierpienie lub zostawiając po sobie zgliszcza oraz sterty zabitych ludzi. Największą tragedię przeżyli Żydzi, jacy głównie podczas II Wojny Światowej musieli radzić sobie z holokaustem i utratą bliskich, jacy na masową skalę ginęli w obozach koncentracyjnych. Wojna zabierała im wszystko – majątki, rodziny, życie. Szacuje się, iż w obozach koncentracyjnych w czasie hitlerowskiej obławy na ten naród, w barbarzyński sposób (komory gazowe) zginęło ponad 6 milionów Żydów.

W dzisiejszych czasach w obozach koncentracyjnych na obszarze Polski, Niemiec czy innych krajów organizuje się muzea, dni pamięci oraz wszelkiego typu wystawy, To porządne miejsce, by zatrzymać się na chwile, celebrować pamięć wszystkich zabitych lub najzwyczajniej w świecie przestrzec aktualną oraz kolejne generacje przed naturą ludzką, która potrafi być nieobliczalna. Wycieczki do takich miejsc to też fenomenalny sposób, by naocznie poznać wszystkie wiadomości o dramatach mających tam miejsce lub sposobie organizacji pracy oraz hitlerowskiej machiny wojennej, która zabijała niewinnych ludzi.

Jeżeli niemniej jednak nie mamy możliwości osobistego udania się do muzeum zorganizowanego w dotychczasowym obozie koncentracyjnym, dobrym rozwiązaniem jest wejście na witrynę Auschwitz Birkenau, gdzie publikowane są wypróbowane wiadomości o różnego rodzaju obozach, ich komendantach lub o wojnie. Tam też dowiemy się wielu nowinek, których nie sposób odnaleźć w edukacyjnych podręcznikach od historii, Witryna dedykowana jest nie jedynie historykom, lecz również uczniom oraz wszystkim, jacy chcą dowiedzieć się więcej na temat strasznych czasów holokaustu. Obszerne opisy obozów koncentracyjnych, holokaustu, zdarzeń zmieniających bieg wojny oraz historii. Należałoby zaznajomić te informacje, żeby wyrobić sobie słuszną opinię na temat holokaustu czy po prostu właściwie uczcić pamięć wszystkich poległych. Potraktujmy to też jako lekcje i przestrogę, by te straszne czasy przenigdy już nie wróciły,

Może to też cię zainteresuje:

Dodaj komentarz