Miłego dnia, dzisiaj jest: piątek, 10 lipca 2020r.

Jak dbać o pieska i jak go wychować?

Ustawa o wyłącznej sprzedaży psów rasowych pochodzących z zarejestrowanych hodowli, ma na celu nie uderzenie w entuzjastów kundelków, jednak o obniżenie ilości mieszańców z powodu niekontrolowanego rozmnażania psów. To kłopotliwe, nie każdy kundelek ma szczęście trafić do miłującego domu, wielokrotnie kończy jako pies pozostawiony samemu sobie, a jego życie jest w każdym momencie zagrożone z przeróżnych względów. Ile razy w telewizji oglądaliśmy reportaże o porzuconych, zrozpaczonych czworonogach, jakich życie jest jednym kolosalnym cierpieniem. Ubóstwiając psy, nie wolno na to patrzeć bez emocji. O pieska trzeba zadbać – by dowiedzieć się więcej wpadnij na http://www.szkola-doberman.pl/szkolenie-psow/szkolenie-szczeniat/kiedy-zaczac-szkolic-psa-szczeniaka-i-od-czego-zaczac/. Jeśli człowiek, jako kwintesencja rozumna ma oddziaływanie na ograniczenie takiego rozmnażania, ma obowiązek uczynić wszystko co w jego mocy, żeby temu zapobiegać.

W hodowlach, psy rozmnażane są wprawnie, a nowi właściciele najczęściej rzetelnie wybierani przez hodowców. Nie ma co ukrywać, że głównym zamierzeniem części hodowli psów rasowych jest prędki zarobek. Bez trudu wolno odkryć w internecie ogłoszenia o sprzedaży suki hodowlanej, obojętnie jakiej rasy, w wieku 3 – 4 lata. Ze zdjęcia spoglądają na nas smutne oczy, serce się kraje, jak człowiek pomyśli, że ktoś tego psa miał przez kilka lat tylko po to, aby zapewnić sobie kilka miotów szczeniąt oraz porządne pieniądze, a teraz ta suczka, która dała mu przychód, ma obowiązek iść do innego domu, do innego właściciela, albowiem już swoje zrobiła i jest niepotrzebna. W tego rodzaju hodowlach, suczki są traktowane podmiotowo, z reguły ich organizmy są wyniszczone licznymi ciążami, a przed kolejnym właścicielem długa droga, aby doprowadzić ich zdrowie do godziwego stanu.

Na szczęście, większa część hodowli rozpatruje swoją pracę jako misję przedłużenia rasy, rodzice przyszłych szczeniąt są sumiennie dobierani, nie może być mowy o kojarzeniu zwierząt spokrewnionych, a te, które swoją rolę spełniły, mają zapewnioną szczęśliwą emeryturę do końca życia. Wynika z tego, że oraz hodowle bywają o wiele bardziej lub mniej odpowiedzialne. To smutne, związek kynologiczny właściwie nie jest zainteresowany kontrolami hodowli, choć powinien taką funkcję spełniać. Również telewizja nieraz pokazywała, w jakich odrażających warunkach żyją psy rasowe, rozmnażane w gigantycznych ilościach w celu prędkiego zysku.

Może to też cię zainteresuje: