Miłego dnia, dzisiaj jest: piątek, 01 lipca 2022r.

Jak działa i kiedy tak właściwie skorzystać – informacje o botoksie

Jest to jedna z najbardziej popularnych metod eliminowania zmarszczek mimicznych. Bazuje ona na wstrzykiwaniu w wyznaczone miejsca twarzy niedużych dawek preparatu. W większości wypadków jest wstrzykiwane w górne części twarzy oraz w okolicach ust. Polega to na tym, iż na pewien czas paraliżuje mięśnie, w efekcie czego cera w tym miejscu nie marszczy się. Ma jakby napełnić miejsce, w jakim wytworzyła się zmarszczka. Jest też stosowany jako wypełniacz w celu podniesienia ust. Obecnie coraz częściej stosuje się jad kiełbasiany.

Jest to jedna z części medycyny estetycznej, botoks jest wdrożony w gabinetach medycznych oraz nie wymaga znieczulenia – wypróbuj Vesuna. Nie powinny go wykorzystywać kobiety w ciąży, jak oraz osoby z schorzeniami układu nerwowego oraz sercowego, a też z chorobą mięśni. Jest to zabieg tymczasowy i wypada go regularnie powtarzać. Ażeby nie posiadać jakichkolwiek skutków ubocznych, warto chodzić do doskonałych gabinetów medycznych, w jakich zabieg zostaje wykonany przez słusznego specjalistę.

Będzie to jeden z najczęściej stosowanych zabiegów, a zarazem jeden z w najwyższym stopniu bezpiecznych sposobów na pozbycie się zmarszczek, choć wypada pamiętać, że zabieg ten nie jest trwały oraz powinien być regularnie próbowany. Współcześnie niezmiernie kultowym sposobem na poprawę wyglądu jest medycyna estetyczna. Najpopularniejszy w zeszłych latach stał się zabieg wstrzyknięcia toksyny botulinowej.

Wykonuje się go, w celu ograniczenia uciążliwych oraz denerwujących zmarszczek mimicznych, by cera na twarzy była ujędrniona i prosta. Botox stosowany jest także w leczeniu zakłóceń mięśniowych, u dzieci z mózgowym obezwładnieniem dziecięcym. W obu przypadkach lek działa tak samo, inaczej hamuje przewodnictwo nerwowo – mięśniowe, co prowadzi do całkowitego bądź też częściowego rozluźnienia mięśnia. Działalność botoxu inauguruje się po około 36 godzinach od wykonania zabiegu, a trwać może nawet do 3-4 miesięcy. Należy zaznaczyć, że po leczeniu są w stanie wystąpić skutki uboczne, takie jak chwilowa bolesność mięśnia, czy ból w miejscu wstrzyknięcia. Przybierają one jednak delikatny charakter i są krótkotrwałe.

Może to też cię zainteresuje:

Dodaj komentarz