Miłego dnia, dzisiaj jest: sobota, 11 lipca 2020r.

Jak leczyć bezpłodność? Problem XXI wieku

W tym momencie coraz znacznie więcej młodych małżeństw boryka się z problemem niemożliwości posiadania potomstwa. Szacuje się, iż w Polsce ta sytuacja dotyka około 20 – 25% par. Mimo, iż często mówi się, że najswobodniej jest urodzić, trudniej jest wykształcić dziecko, to jednak w bieżącej rzeczywistości coraz częściej trudniejszym wydaje się samo zajście w ciążę, aniżeli wychowanie powitego już dziecka. Przy aktualnym stanie polskiej ginekologii, coraz to w następstwie tego par zgłasza się na badania, mające na celu zdiagnozowanie przyczyn kłopotu zajścia w ciążę.

Aktualnie w pierwszym roku starania się o dziecko, na pożądany efekt może liczyć wyłącznie co druga para. W drugim roku starań, brzemiennością pojawia się u kolejnych 30% młodych ludzi. Niestety coraz to znacznie większy odsetek potencjalnych rodziców, ma problem z zapłodnieniem. Nowoczesna ginekologia rozgranicza kłopot niepłodności oraz bezpłodności. Pierwszy z nich dotyczy sytuacji, kiedy tak właściwie mimo podejmowanych prób zapłodnienia, rezultat jest zerowy, niemniej jednakże lekarz ginekolog nie wyklucza, że po podjęciu wyśmienitego leczenia, zapłodnienie będzie możliwe – przetestuj dobry ginekolog kraków. Jest to rodzaj niepłodności odwracalnej. Inna sytuacja ma miejsce w przypadku, gdy w wskazanych powodów leżących u kobiety bądź mężczyzny nie ma możliwości zapłodnienia.

Przykładem ma okazję być ginekologiczne anulowanie macicy bądź jajników, innymi słowy niemożność wykształcenia przez kobietę komórki jajowej uzdolnionej do zapłodnienia, bądź (w wypadku braku macicy), niemożność zagnieżdżenia zapłodnionej komórki jajowej. W wypadku mężczyzn bezpłodność połączona jest z wcześniejszym usunięciem obu jąder, lub też niedrożności (uszkodzenia) nasieniowodów w rezultacie przebytej wcześniej świnki. W współczesnych czasach w zasadzie każdy gabinet ginekologiczny posiada w swojej historii niejeden przypadek leczenia niepłodności. Pośród tych sytuacji pojawiają się zarówno takie, które łączą się z niepłodnością pierwotną, czyli sytuacją, kiedy kobieta nie ma okazję zajść w ciążę po raz pierwszy, jak i z niepłodnością wtórną. Drugi typ schorzenia ma miejsce wówczas, gdy kobieta zaszła w pierwszą ciążę, tudzież nie może zajść w ciążę po raz drugi. Do tego typu sytuacji kategoryzuje się także wypadku, gdy pierwsza ciąża nie została donoszona oraz miało miejsce poronienie.

Może to też cię zainteresuje: