Miłego dnia, dzisiaj jest: niedziela, 27 września 2020r.

Jak usunąć klej do rzęs z ubrania?

Uwielbiasz zakładać sztuczne rzęsy kępki i robisz to praktycznie codziennie? Tego typu włoski idealnie pasują do makijaży na co dzień oraz tych na specjalne okazje, jednak należy pamiętać, aby aplikować rzęsy kępki z należytą uwagą.

Aplikacja sztucznych rzęs na kleju

Samo zakładanie sztucznych włosków nie jest skomplikowanym procesem, ale szczególnie dla początkujących kobiet, które nie mają doświadczenia, może być nieco kłopotliwe. Dopiero po nabraniu odpowiedniej wprawy, rzęsy kępki będą odpowiednio przylegać do naturalnych włosków, a ich wyprofilowanie będzie dawać nieskazitelny efekt.

Osoby zakładające rzęsy kępki z pewnością wiedzą, że do ich pełnej aplikacji konieczny jest klej do rzęs. To niedrogi produkt umożliwiający zamocowanie każdego egzemplarza na Twoich naturalnych rzęsach. Wówczas całość może się utrzymać od rana, aż do wieczora.

Usuwanie kleju do rzęs z ubrania – czym?

Aplikowałaś nowe rzęsy kępki i odrobina kleju wylądowała na ubraniu? To sytuacja często spotykająca nawet doświadczone stylistki, dlatego warto wiedzieć, jak się przed tym uchronić. Doskonałym pomysłem będzie zakup fartuszka, którego pobrudzenie nie będzie stanowić żadnego problemu.

Jeżeli jednak nie masz takiego fartucha, a Twoje ubrania zdążyły się pobrudzić, z pewnością chcesz wiedzieć jak usunąć klej do rzęs. Doskonałym rozwiązaniem mogą być tłuste substancje, które zadziałają jako precyzyjny środek czyszczący. Należy zaznaczyć, iż nie jest to rozwiązanie stosowane przez producenta, a propozycja, która z biegiem lat wykorzystywana jest przez kobiety jako środek czyszczący klej do rzęs z ubrań.

Najczęściej stosuje się płyn dwufazowy który z takim klejem radzi sobe całkiem nieźle. To środek do demakijażu, który jak się okazuje ma też inne zastosowanie.

Kosmetyk zawiera fazę wodną, która została tak opracowana, aby eliminować podrażnienia wokół skóry oczu oraz fazę oleistą, która delikatnie usuwa makijaż, również wodoodporny. Środek doskonale radzi sobie z klejem do rzęs, co potwierdzają stylistki.

Możesz spróbować sama!

Może to też cię zainteresuje: