Miłego dnia, dzisiaj jest: piątek, 01 lipca 2022r.

Jak uzyskać dłuższe, pełniejsze rzęsy

Jak wydłużyć rzęsy

Od kilku lat eksperymentuję z odżywkami do rzęs i tuszami do rzęs, starając się znaleźć jaka kombinacja najskuteczniej powiększy moje rzęsy. Duże, długie, kręcone rzęsy są teraz zdecydowanie na czasie, ale przedłużanie jest kosztowne i wymaga pielęgnacji co sześć tygodni. Za pomocą kilku prostych sztuczek możesz uzyskać wygląd bez wydawania 100 USD! Zobacz tutaj

Jak wydłużyć rzęsy za pomocą odżywek do rzęs

Serum wzrostu to dar niebios i tak, mogą działać! Zaczęłam od jednego, który ciągle pojawiał się w moich reklamach na Instagramie – ForLash Eyelash Serum. Używam tego z przerwami od ponad roku i uwielbiam wyniki. Ogólnie rzecz biorąc, odżywki do rzęs działają kondycjonująco i wzmacniająco na poszczególne rzęsy.

Latisse

Biorąc to pod uwagę, istnieje tylko jedna odżywka, która przedłuża okres wzrostu rzęs – Latisse. Latisse jest zatwierdzony przez FDA, ale wymaga recepty. Zasadniczo każda pojedyncza rzęsa przechodzi cykl wzrostu. Udowodniono, że serum Latisse przedłuża okres wzrostu rzęs, zanim przejdą one w stan uśpienia przez kilka tygodni i w końcu wypadną. Jeśli chcesz wypróbować to, zapytaj swojego dermatologa!

Odżywki do rzęs OTC

Serum dostępne bez recepty mają różne składniki, z których jednym są peptydy. Powlekają one rzęsy i sprawiają, że są one bardziej elastyczne, a tym samym mniej podatne na złamanie. Myślę, że stosowanie odżywek dostępnych bez recepty jest nadal korzystne, nawet jeśli nie udowodniono klinicznie, że pozwalają one rosnąć rzęsom. Jeśli nic więcej, to wypielęgnują i sprawią, że Twoje rzęsy będą wyglądać i czuć się grubsze.

Uwaga dotycząca biotyny na porost włosów

Wiele serum lub produktów na wzrost może pochwalić się tym, że zawierają biotynę, witaminę, która wspomaga produkcję keratyny we włosach i paznokciach. Jest z tym kilka problemów. Po pierwsze, biotyna musi być spożywana, aby była skuteczna. Po drugie, chociaż biotyna znajduje się w wielu produktach do włosów/skóry/paznokci, nie ma wielu dowodów na to, że faktycznie sprawia, że ​​włosy rosną szybciej. Zazwyczaj będzie to najbardziej korzystne dla osób z niedoborem biotyny.

Olejek rycynowy na porost rzęs

Wiele osób przekonuje do stosowania oleju rycynowego do wzrostu rzęs. Nie przeprowadzono żadnych badań naukowych na ten temat, ale były badania, że ​​kwas rycynolowy, który stanowi około 90% oleju rycynowego, może zapobiegać wypadaniu włosów

Uwaga: niektórzy ludzie mają reakcje alergiczne na olej rycynowy, więc przed wypróbowaniem go na oczach przetestuj niewielką ilość na innej części ciała, na przykład na przedramieniu.

Jak używać oleju rycynowego do wzrostu rzęs

1. Oczyść rzęsy i usuń cały makijaż przed pójściem spać.

2. Zanurz wacik w 100% czystym oleju rycynowym.

3. Ostrożnie nałóż olejek rycynowy na górną część linii rzęs. Unikaj dostania się tego produktu do oczu! Jeśli powoduje podrażnienie, delikatnie przemyj oczy wodą.

4. Rano zmyj olejek do demakijażu.

Użyj zalotki

To nie sprawi, że Twoje rzęsy będą dłuższe, ale z pewnością pomogą im wyglądać w ten sposób! Używając zalotki, sprawiasz, że bardziej się podkręcają i stają się bardziej widoczne, zamiast po prostu odstawać. Ponadto lokówki są bardzo tanie i można je znaleźć w prawie każdej drogerii. Używaj lokówki jak najbliżej nasady rzęs, trzymając przez co najmniej 10 sekund. Następnie nałóż maskarę na wierzch.

Tusz do rzęs dla dłużej wyglądających rzęs

Oczywiście niektóre rodzaje tuszu do rzęs i określone techniki aplikacji mogą również sprawić, że Twoje rzęsy będą się wydawać dłuższe.

• Najpierw wypróbuj bazę do rzęs. Nałożenie bazy do rzęs przed tuszem do rzęs może sprawić, że Twoje rzęsy będą wyglądać na grubsze.

• Użyj małej różdżki. Precyzja z mniejszą szczoteczką może pomóc w podkreśleniu poszczególnych rzęs i zapobiegać ich sklejaniu.

• Zastosuj wiele warstw. Nałożenie drugiej warstwy grubszym tuszem do rzęs i szczoteczką może dodać objętości i długości.

• Poruszaj szczoteczką od lewej do prawej u nasady, a następnie przeciągnij ją przez resztę rzęs. Lekkie poruszanie nim u nasady pomaga rozdzielić rzęsy i zapobiega ich zlepianiu się.

Może to też cię zainteresuje:

Dodaj komentarz