Miłego dnia, dzisiaj jest: czwartek, 21 stycznia 2021r.

Jaka szczoteczka? Współczesne techniki w opiece o zęby

Decydując się na kupno szczoteczki schematycznej nadrzędnym dylematem przed, którym stoimy jest zakup rodzaju włosia. Jeśli mamy delikatne dziąsła oraz zęby zdobywamy miękkie szczoteczki. Potem zdecydowanie większą rolę odgrywa eksploatacja szczoteczki. W zasadzie zaś sposób oraz ruchy którymi myjemy zęby. Nabycie elektrycznej szczoteczki może okazać się o wiele znacznie bardziej skomplikowany. Przed decyzją o zakupie koniecznie powinniśmy się dowiedzieć jakie ruchy wykonuje nasza idealna przypuszczalna szczoteczka i jakie ma to przetłumaczenie na kondycję naszych zębów. Osiągalne w sprzedaży szczoteczki mogą poruszać się ruchem rotacyjnym, oscylującym oraz pulsacyjnym. Wszelkie szczoteczki wykonują ruchy oscylacyjne.

Wtenczas główka porusza się naprzemiennie raz w prawo, raz w lewo. Ruch rotacyjny to nic odmiennego jak wirowanie włosia dookoła własnej osi. Stosuje się również ruchy pulsacyjne. Główka porusza się w owym czasie do przodu oraz do tyłu, efektywniej rozbijając płytkę nazębną. Co poniektóre modele szczoteczek łączą dwa ruchy np. oscylujący i pulsacyjny lub wszystkie trzy. Jeszcze dziesięć lat temu nowością i rzadkością w Polsce były szczoteczki elektryczne. Osiągalnych było parę modeli oraz na tym koniec. Teraz w szczoteczkach elektrycznych można przebierać do woli.

Jesteśmy w stanie wybrać rodzaj ruchu jaki ma wykonywać, dopasowywać siłę nacisku itp. Newsem jest szczoteczka soniczna, która różni się od idealnych szczoteczek elektrycznych. W sonicznych szczoteczkach użytkuje się fale dźwiękowe. Pod ich wpływem z mieszaniny wody, śliny i pasty powstają mikrobąbelki, które aktywnie wnikają w przestrzeń pomiędzy zębami. Bąbelki te skuteczniej usuwają drobnoustroje z przestrzeni między zębowych oraz z powierzchni szkliwa – dlatego sprawdź oclean.pl. Unikamy w ten sposób tworzenia się nalotu nazębnego, szpecących przebarwień i osadu, jaki jest pożywką dla próchnicy. Poza tym klasyczna szczoteczka elektryczna osiąga obroty rzędu kilku tysięcy na minutę. Nowsze typy, inaczej soniczne mogą wpaść w drgania o częstości ponad trzydzieści tysięcy na minutę. Szczoteczki soniczne na początku były dostępne tylko w wersji dla dorosłych. W tej chwili są już w sprzedaży modele dla dzieci.

Może to też cię zainteresuje:

Dodaj komentarz