Miłego dnia, dzisiaj jest: piątek, 23 października 2020r.

Jaki podarek można kupić? Analizujemy rozmaite opcje

Tak obco zbudowany jest ten świat, że na ogół nie otrzymujemy tego, co nas raduje. Okazuje się albowiem, iż nawet wówczas, kiedy zbliża się znaczący dla nas dzień, wyrażanie wprost swoich zapatrywań na prezent może nie przynieść oczekiwanego skutku. I wtedy jesteśmy obserwatorami (a nieraz i ofiarami) zdarzenia, w jakim dostane podarunki nieomal pod żadnym pozorem nie cieszą. Osobom starszym, znacznym, o wyrafinowanym guście daje się kupione na bazarze zabawne prezenty, zaś ludzie wiecznie uśmiechnięci, sypiący żartami jak z rękawa mają upajać się z podarków tak znacznych, iż aż nie wiadomo, czy wypada się uśmiechnąć na ich widok.

Być może takie sytuacje podyktowane są tym, że chcemy wywrzeć jakiś wpływ na obdarowaną osobę – tak aby jednakże zmieniła się w osobę albo trochę bardziej wesołą oraz rozluźnioną, albo w poważniejszą. Prawda jest jednak taka, iż robienie upominków, jakie nie pasują do danej konkretnej osoby, to czyste faux-pas. Nie ma bo możliwości, by na przykład podarowana encyklopedia zrobiła z lekkoducha człowieka okiełznanego oraz oczytanego. Ogólnie to trudno sobie w pewnych momentach wyobrazić, że są na tym świecie osoby absolutnie pozbawione poczucia humoru.

Głównie kiedy wykształceni zostaliśmy w środowisku pełnym żartów i uśmiechu, trudno nam w dorosłym życiu akceptować fakt, iż ktoś żywić może do nas urazę z powodu niewinnego dowcipu. Niestety jest to napotykane w polskim społeczeństwie. W następstwie tego jeżeli wolimy uniknąć tak zwanych fochów, porządniej uważać, kiedy zamierzamy kupować śmieszne prezenty, bo może dojść do tego, że kogoś urazimy – sprawdź sam, co najpoprawniej kupić na sklep z gadżetami. Może i trudno sobie wyobrazić, iż kubek ze śmiesznym napisem może sprawić niezadowolenie osoby, która go otrzyma.

Jednakowoż warto się zastanowić kilka razy, zanim wybierzemy tego typu upominek zamiast na przykład stereotypowego bukietu kwiatów czy czegoś z biżuterii. Artykuły humorystyczne, jakie wywołają salwy gromkiego śmiechu, zawsze przyzwoiciej jest kupować jednostkom właściwie nam bliskim, w tym samym wieku, z którymi kojarzą nas relacje przyjacielskie. W końcu oryginalny przyjaciel nie obrazi się, jeśli troszkę przegniemy z teoretyczną zabawnością danego prezentu.

Może to też cię zainteresuje: