Miłego dnia, dzisiaj jest: czwartek, 25 lutego 2021r.

Jakim sposobem leczyć się za pomocą naturalnych składników?

Będzie to jedna z najpopularniejszych metod w medycynie naturalnej. Mówi się o niej nie tylko w specjalistycznych zakładach, jakkolwiek również w reklamach żelów pod prysznic oraz płynów do kąpieli. Istotą aromaterapii jest oddziaływanie na zmysł węchu. Mózg ludzki jest tak zbudowany, iż umie zapisywać wspomnienia zapachów w podświadomości. Jeżeli następnie w jakiejś sytuacji spotkamy się z danym zapachem od razu wiemy co on oznacza, a możliwe, iż pojawią się w opisującej nas głowie obrazy skojarzone z jego aromatem.

Leczenie za pomocą zapachów oraz aromatów odbywa się na dwa rozmaite sposoby. Jedna droga to przyswajanie poprzez wdychanie, np. za pomocą inhalatorów lub też specjalnego nawiewania pomieszczenia bądź najzwyczajniej w świecie wąchania spryskanej chusteczki. Druga droga polega na wchłanianiu aromatu do organizmu ludzkiego poprzez… cerę. Masażysta naciera ciało pacjenta olejkami, a te przenikają do wnętrza poprzez kanaliki skórne. Weźmy np. taki eukaliptus. Inhalowany udrożnia kosztowny oddechowe a wcierany ma działanie antywirusowe co podnosi odporność organizmu ludzkiego. Medycyna oparta tylko na właściwościach ziół pochodzi już z prehistorii.

Gdy technologia oraz wiedza o ludzkim ciele nie była tak zaawansowana pozostawały nam dary natury. W dowolnym plemieniu, w jakiejkolwiek osadzie, małej wiosce i późniejszych rozwiniętych grodach oraz miastach był miejscowy zielarz, który preparował wywary z ziół dl chorych, trucizny dla mściwych oraz afrodyzjaki dla zakochanych. Również w ówczesnych aptekach wolno spotkać suplementy diety na bazie wyłącznie ziół – sprawdź zatem bergamota. Chociaż medycyna niezmiernie się rozwinęła, ziołolecznictwo wciąż jest popularne i modne. Zgadza się z hasłami o zdrowym trybie życia i czerpaniu garściami z darów natury w zastępstwie leków sztampowych otrzymanych drogą laboratoryjną. Ziołolecznictwo wolno wykorzystywać samemu lub ewentualnie zameldować się po poradę do profesjonalisty bądź też lekarza. Właściwości poszczególnych roślin są też w Internecie lub w głowach naszych babć, które przekazują sobie tą wiedzę z matki na córkę. Np. sztampowa pokrzywa, jaka rani nas swędzącymi bąblami również ma działanie lecznicze. Należycie spreparowana uzdrawia owrzodzenia, przeciwdziała anemii i hamuje łysienie.

Może to też cię zainteresuje:

Dodaj komentarz