Miłego dnia, dzisiaj jest: piątek, 10 lipca 2020r.

Jakim sposobem przetwarzać energię słoneczną na prąd oraz ciepło?

Kiedy w poszukiwaniu opcjonalnych źródeł ogrzewania zastanawiamy się nad wyborem instalacji grzewczej w naszym mieszkaniu, od razu nasuwa się pytanie – jak wiele to będzie kosztować? Instalacja fotowoltaiczna, owszem, niedroga nie jest, a jej koszt zależy od ilości kolektorów niezbędnych do przetworzenia ilości energii właściwej dla naszych pragnień. Im większy dom, tym droższa instalacja solarna. Są już w Polsce firmy, które proponują kompleksową sprzedaż systemów solarnych – sprzęty, montaż oraz pomoc w uzyskaniu dopłaty do inwestycji. Dotacje do nabycia oraz montażu paneli słonecznych docierają do 45% kosztów.

Jest to niebagatelna suma, biorąc pod uwagę, że w wypadku kolosalnego domu całkowity koszt może wynieść do stu tysięcy złotych. Kredyty z dopłatą pozwalają na realizację własnych postanowień, oraz dopisują popularyzacji takiej odmiany ocieplania. Poza tym, panele fotowoltaiczne cena wpisuje się w trendy ekologii, co wspomaga Unia Europejska. Przy budowie domu należałoby w związku z tym zastanowić się nad zagospodarowaniem energii słonecznej, zezwoli to nam zaoszczędzić sporo pieniędzy w przyszłości. Przy budowie mieszkania czeka na nas sporo decyzji, które łączy jeden wspólny mianownik – co i jak zrobić, by można było ekonomicznie wybudować oraz ekonomicznie mieszkać. Jedną z ważniejszych decyzji jest ogrzewanie domu. Ciepło w domu stanowi jeden z większych wydatków w domowym budżecie. Może więc instalacja fotowoltaiczna będzie poprawnym rozwiązaniem?

Pytając fachowców o opinię, każdy z nich oznajmi, iż tak. Mimo że żyjemy w klimacie dosyć kapryśnym w ostatnich latach, nasłonecznienie w Polsce stawia nas w jednym z w najwyższym stopniu nadających się krajów do użytkowania energii słonecznej. Uskutecznione badania pokazały, że w naszym kraju od maja do sierpnia jesteśmy w stanie korzystać z energii słonecznej w wystarczającej nam ilości. W kwietniu i wrześniu, przetworzona energia zagwarantuje nam 80% zapotrzebowania na ciepłą wodę, a w marcu i październiku nieco ponad 50%. Od listopada do marca instalacja fotowoltaiczna powinna być wspierana energią elektryczną, jeśli pragniemy mieć w domu należytą temperaturę. Tak czy inaczej, poprzez słoneczną energię możemy uzyskać oszczędności nawet do 70% w skali roku. Z punktu widzenia ekonomii, rozwiązanie nie podlegające dyskusji.

Może to też cię zainteresuje:

Dodaj komentarz