Miłego dnia, dzisiaj jest: poniedziałek, 27 stycznia 2020r.

Kiedy tak właściwie rozpocząć grillować? Sprawdź sezon na grilla

Kiedy tak właściwie robi się ciepło, miłośnicy grillowania nie są w stanie wręcz oprzeć się radości. Preparują swoje sprzęty do grillowania albo wypatrują w sklepach okazji, aby zakupić nowe. Oto nastała wiosenka, z nią majówka, która świadczy tylko jedno: czas na ucztę! Nawet jeżeli pogoda nie okaże się litościwa, zawsze można skorzystać z grilla elektrycznego lub też grilla gazowego i przenieść biesiadę do salonu. Monarchinią rusztu minionych lat była kiełbasa śląska oraz kaszanka, trendy niemniej jednak się zmieniają.

Pomału do lamusa odchodzą klasyczne, ociekające tłuszczem mięsiwa, jakie nie przyczyniały się do zachowania zdrowia. A nie ulega wątpliwości przecież, iż potrawy z rusztu, nawet hot dogi z grilla są w stanie być o wiele bardziej lekkostrawne, aniżeli idealna, obiadowa smażenina. Najświeższym odkryciem krajowych mistrzów grillowania są opiekane owoce morza oraz owoce w chrupiącej glazurze cukrowej. Cała sztuka polega na tym, aby na płycie grillowej znalazły się artykuły, jakie w miarę czule obejdą się z naszymi żołądkami, a przy tym były smaczne. Dla ludzi, jakie dopiero rozpoczynają swoją przygodę z nadmorskimi specjałami, pierwszorzędny będzie homar. Nie wymaga on specjalnego przygotowania ani przyprawiania.

Bez problemu dostaniemy go już w niemal każdym krajowym punkcie sprzedaży spożywczym. Jedyne co wypada zrobić, to obmyć go z resztek lodu, w jakim zazwyczaj jest przechowywany, położenie w całości na płycie grillowej i odczekanie 20 minut. To wszystko, teraz wystarczy tylko przełożyć go na talerz, skropić cytryną lub też podawać z roztopionym masłem. Z kolei osoby, jakie od grilla żądają nieco więcej, są w stanie przygotowywać ostrygowe szaszłyki, lub też upiec na chrupko w całości, po uprzednim namoczeniu ich w mleczku kokosowym. Jeżeli przyjęte krewetki owiniemy bekonem i w takiej formie kładziemy na płycie grillowej, uzyskamy banalnie łatwe, acz błyskotliwe danie. Tak samo można postępować z parówkami, wiadomo, iż Grille Broil King do hot dogów to podstawowy punkt każdej biesiady, i nie tylko: z rozkoszą zjadamy je też w ramach stereotypowej zakąski w trakcie dnia. Aura nie dopisała? Przed gradem schroń się w salonie a w kuchni, na ruszcie gazowym lub też grillu elektrycznym przygotujesz tak samo wyśmienite specjały!

Może to też cię zainteresuje: