Miłego dnia, dzisiaj jest: środa, 27 stycznia 2021r.

Kooperacja z fotografem weselnym – ceny, terminy i pakiety fotografii

Nie może on przecież przeszkadzać przyszłemu małżeństwu w przygotowaniach do ślubu. Chwilowo na nikim nie robią wrażenia zdjęcia z salonu fotograficznego. Najogromniejszą popularnością cieszą się, coraz częściej tak nazywane reportaże ślubne. Jest to relacja w postaci fotografii. Przedstawia ona wydarzenia również ze ślubu (z Urzędu Stanu Cywilnego i też z kościoła) jak i z czasu przed i po nim. Fotograf na ogół towarzyszy parze młodej od samego rana. Wykonuje najróżniejsze zdjęcia.

W następnej kolejności wybiera się z młodymi do kościoła lub ewentualnie do urzędu, po czym razem z zainteresowanymi i z gośćmi wybierają się na miejsce ślubu. Fotograf na ogół przebywa na weselu aż do czasu oczepin. Liczba fotografii, jaką wykona przez cały ten czas jest praktycznie nieograniczona. Jakakolwiek fotografowana sytuacja jest niepowtarzalna oraz jedyna w swoim rodzaju. Mamy prawo zamówić fotografa do obecności na całym weselu lub na wybranych przez nas, jego pojedynczych momentach. Na ogół fotografia ślubna dzieli się na kilka bazowych etapów(po to by łatwiej było opisać fotografowi cenę swojej pracy), kwalifikujemy do nich między innymi: czas ceremonii weselnej, zabawy weselnej, przygotowań do ślubu, błogosławieństwa pary młodej czy też sesji plenerowej.

Do tego fotograf ma prawo towarzyszyć nam w trakcie wizyt u fryzjera, kosmetyczki, a też w czasie jakichkolwiek innych przygotowań. Żeby przyciągnąć kontrahentów do skorzystania ze swoich usług, coraz częściej oferuje im się odpowiednie pakiety. Są one tańsze oraz z reguły bardziej atrakcyjne aniżeli wykupywanie pojedynczych usług. Ewidentnie im większy pakiet, tym wyższa będzie jego cena. Jako mały gratisowy dodatek dołączana jest najczęściej do kompletnego pakietu sesja narzeczeńska. Taki bonus jest skuteczną zachętą dla par młodych.

Ponadto możemy porozumieć się z fotografem indywidualnie – zapraszamy na Przemek Białek fotograf ślubny. Dlatego także cała umowa nie musi wyglądać tak jak cennik czy regulamin przedstawiony na jego witrynie czy ulotce reklamowej. Warto jednakże pamiętać, że żeby doszło do porozumienia całość musi być przydatna i opłacalna dla wszystkich. Fotograf, któremu zależy na dobrej opinii i wielu klientach zrobi wszystko, by Tobie wspominali go jak najodpowiedniej oraz polecali kolejnym.

Może to też cię zainteresuje:

Dodaj komentarz