Miłego dnia, dzisiaj jest: sobota, 18 września 2021r.

Kosmetyki i preparaty zabezpieczające auto zimą

Zima jest szczególnie trudnym okresem dla naszych pojazdów, szczególnie wtedy kiedy nie są garażowane. Skutkiem tego dla zachowania ich dobrego wyglądu oraz ochrony potrzebna jest szczególna pielęgnacja. By uniknąć nieprzyjemnych sytuacji zimą należy już poprzednio rozpocząć słusznie przygotowywać samochód. Po pierwsze trzeba zmienić opony na zimowe, które mają o wiele odpowiedniej zachowują się w trakcie mrozów, co w znacznej większości wypadków zezwoli nam na uniknięcie poślizgów. Przyjmuje się, iż opony należy zmieniać gdy temperatura powietrza opadnie poniżej 7°C.

Należy także sprawić oraz dokonać konserwacji układu hamulcowego. Konieczna jest też wymiana płynu do spryskiwaczy na zimowy. Wypada też spowodować akumulator i w razie konieczności podładować go lub też wymienić na pionierski. Należałoby na wszelki wypadek zaopatrzyć się w przewody rozruchowe, które w razie potrzeby zezwolą na pobranie prądu z obcego akumulatora. Jako, że deszcze, śnieg oraz błoto niekorzystnie wpływają na powłokę lakieru trzeba celowo o niego zadbać – tutaj pomoże RRC Car Wash Wheel Gel. Aby ochronić się przed korozją należy użyć specjalnych przeciwrdzewnych preparatów. Występują one w różnych formach i ich wybór jest niezmiernie szeroki.

Można zaopatrzyć się w taki środek w postaci aerozoli lub ewentualnie wybrać wersję ze specjalnym pędzelkiem upraszczającym nałożenie kosmetyku. Wskazane jest też odpowiednie zabezpieczenie nadwozia, które jest szczególnie narażone na niebezpieczeństwo zniszczenia. Może się je zabezpieczyć przez woskowanie lub pokrycie innym środkiem konserwującym. Rzecz jasna dla zachowania efektywności tych działań należy przed ich podjęciem staranie umyć samochód.

Najczęstszym sposobem zabezpieczania karoserii przed szkodliwym działanie soli jest mycie pojazdu. Należy jednak zachować miarodajne środki ostrożności. Po pierwsze nie wolno być samochodu w czasie mrozów, ponieważ skończy się to zamarznięciem zamków, a w skrajnych przypadkach kontakt ciepłej wody ze zmrożonym pojazdem może prowadzić do popękania lakieru. Po umyciu obowiązkowo trzeba użyć pasty polerskiej z woskiem, jaka ochroni auto przed woda oraz zanieczyszczeniami.

Może to też cię zainteresuje:

Dodaj komentarz