Miłego dnia, dzisiaj jest: niedziela, 23 lutego 2020r.

Kredyty – typy, które mają wpływ na koszty

Na ogół kredyt hipoteczny bywa jedyną szansą na własne miejsce zamieszkania, albowiem właściwie niewiele osób jest w stanie sobie pozwolić na zakup domu lub ewentualnie lokalu mieszkalnego za zaoszczędzone pieniądze. W tej sytuacji kredyt lokalowy staje się najszybszym oraz najtańszym sposobem na spełnienie fantazji o własnym lokum. Tak wobec tego udzielenie kredytu lokalowego przez banki bywa dla stanowczej znacznej większości ludzi jedynym sposobem zdobycia właściwych środków finansowych. Jednocześnie to można nazwać zadowalającym rozwiązaniem, bowiem stwarza możliwość zamieszkania we własnych czterech kątach przy rozłożeniu kosztów jego kupna na lata.

Zatem nie ma co się zadziwiać, że istotnym faktem jest, żeby poprzez pełny proces zakupu mieszkania przejść bezpiecznie, a także wybrać należytą ofertę, bo kredyt mieszkaniowy w większości wypadków oznacza współpracę klienta z bankiem na niesłychanie długie lata – tutaj pomoże Kredyt Konsolidacyjny. Acz jednak dobranie godziwej oferty kredytowej nie zalicza się do najprostszych rozwiązań, zwłaszcza że na rynku jest ich dużo.

Obecnie już praktycznie nikt nie otrzyma w naszym kraju kredytu hipotecznego we frankach szwajcarskich, żaden bank nie oferuje kontrahentom takiego rozwiązania. Pozostają w takim razie kredyty udzielane w euro i w prowadzonej przez nas rodzimej walucie – złotówce. Mimo to od 1 stycznia 2012 roku, po rekomendacji wydanej bankom przez Komisję Nadzoru Finansowego, a dotyczącą udzielania kredytów hipotecznych, coraz to trudniej jest zdobyć tego typu kredyt. Największe zaostrzenia zostały zastosowane wobec kredytów hipotecznych udzielanych w euro, dlatego też już tylko parę banków udziela tego typu kredytów w euro. Dodatkowo banki stosują przeróżne swoje utrudnienia do dostępu do euro, jak choćby bardzo wysokie progi popłatne członków rodziny (jeden z banków wskazał nawet pułap zarobków na 11 000 złotych netto).

Co poniektóre tez banki dają kredyty w euro tylko tym rodzinom, gdzie przynajmniej jednakże postać zarabia właśnie w tej walucie. Prócz tego Komisja Nadzoru Finansowego zarządziła śladowe procentowe sumy, jakie powinien spełnić kredytobiorca, jeżeli gra toczy się o kredyt hipoteczny.

Może to też cię zainteresuje: