Miłego dnia, dzisiaj jest: poniedziałek, 10 maja 2021r.

Które witaminy przyjmować podczas ciąży?

Ciało kobiety brzemiennej rozpoczyna przygotować się do porodu już na blisko dwa tygodnie przed rozwiązaniem, właśnie dlatego też można zaplanować definitywny termin rozwiązania w czasie obserwacji własnego ciała w minionym miesiącu ciąży. Dziecko obniża się oraz wystawia się główką do miednicy oraz wolno odnotować, iż brzuch się obniża. W wielu przypadkach dzieje się tak na tydzień przed porodem. Już w czasie pierwszej wizyty lekarz ma obowiązek zapisać kobiecie fundamentalne i niezbędne do kompatybilnego rozwoju płodu witaminy. Pierwszym z zapisanych farmaceutyków już przed ciążą ma obowiązek być kwas foliowy, który chroni dziecko przed wynikaniem istotnych wad. Najkorzystniejsze jest przyjmowanie go już na okres 2-3 miesięcy przed zajściem w ciążę. Ginekolog ma prawo zalecić także przyjmowanie preparatu wielowitaminowego, w celu napełniania deficytu witamin i wzbogacenia diety. Na dodatek w przypadku kiedy po pierwszej morfologii pozostanie stwierdzona anemia, doktor zaleci przyjmowanie żelaza w celu podniesienia jakości krwi.

Wszystkie zażywane witaminy przynależy konsultacja z doktorem prowadzącym, bo nadmiar niektórych z nich może sprawiać powikłania( A, D, E) i różnorodnego typu podrażnienia i zapalenia pęcherza moczowego(C). Damy w ciąży muszą wszelkie inne leki niż zalecone przez medyka prowadzącego odstawić oraz w żadnym razie nie przyjmować ich bez uprzedniej konsultacji z ginekologiem położnikiem, szczególnie na początku ciąży – weryfikuje to bilansdziecka.pl. Skutkiem tego jak najwcześniej należy poinformować lekarza rodzinnego o tym, iż spodziewamy się dziecka, wtedy weźmie on to pod uwagę przy dobieraniu leków np ., na przeziębienie.

Trzeba zachować szczególną ostrożności oraz rozwagę przy braniu leków na własną rękę i bez jakichkolwiek zahamowań zaznajomić się z dołączoną ulotką i sprawić czy mogą być przyjmowane przez kobiety w ciąży. Niekorzystne działania mają specyfiki przeciwbólowe, przeciwzapalne, aspiryna i wszystkie antybiotyki i leki przeciwwirusowe. Kosmetyki roślinne oraz ziołowe także nie są pewne dla kobiet w ciąży, wybitnie mnóstwo ziół może sprawiać skurcze macicy oraz zwiększyć niebezpieczeństwo poronienia.

Może to też cię zainteresuje:

Dodaj komentarz