Miłego dnia, dzisiaj jest: sobota, 11 lipca 2020r.

Lalki oraz osprzęt – idealne zabawki dla dziewczynki

Mało kto wie, iż są to jedne z najstarszych zabawek, jakie ilekroć odszukano, pochodzą bowiem z egipskich piramid. W każdej epoce jakieś dziecko bawi się jakąś lalką. Jej wygląd odzwierciedla w wiarygodnym stopniu stan materialny rodzicieli, lecz także ducha okresów.

W historii odnalazło to konfirmację w istnieniu w tym samym czasie laleczek szmacianych oraz z porcelany chińskiej. Te drugie dostawało prawie każde dziecko, bowiem jej zrobienie było niezmiernie łatwe a materiał tani. Lalki drugiego rodzaju osiągalne były dla bogatszych klas. W XX wieku nastąpił przełom w ich produkcji, bo wprowadzono plastik, winyl i wiele innych tworzyw syntetycznych. Uprościło to odlewanie dowolnej formy oraz w ten sposób powstało wiele modeli lalek. Kontynuowano tradycje lalek-niemowlaków, na które projekt zrodził się już w XIX w.

Jednakowoż prawdziwym hitem, zresztą do dzisiaj rozpoznawalnym i pożądanym przez dziewczynki na całym globie, stała się lalka Barbie. Składa się z części, ma śliczną sylwetkę i znamienite stroje. Inne lalki dostępne w sklepach z zabawkami to dowolne egzegezy lalek z innych lądów, a także tych stworzonych nietradycyjnie, np. marionetek, kukiełek – rekomendujemy uczynić https://zabawkibilbo.pl/lalki-paola-reina. Nieodłącznym składnikiem pełnego zestawu lalek jest domek, w którym wolno zobaczyć zminiaturyzowane wersje mebli, sprzętów oraz ozdób. Zwykle ma formę rozkładaną, jaką dziecko ma okazję ulepszać, tworząc w pewny sposób przestrzeń.

Mimo to dzisiejsze plastikowe domki są niczym w porównaniu z wcześniejszymi drewnianymi strukturami. To prawdziwa sztuka, pokrewna do egzekwowania makiet, ponieważ domy te były odwzorowywane z znaczącą doskonałością. Bowiem najłatwiej było zrobić je w formie jednopłaszczyznowej, wyglądały jak przekrój pionowy domu. Dziecko miało dostęp do każdego pokoju. Przeważnie zestaw z lalką i domkiem uzupełniony jest zabawkami, udającymi środki transportu. Niezwykle popularne są auta z otwieranymi drzwiami, ale sezonowo pojawiają się również konie, skutery wodne, a nawet jachty. Do tego przystaje dodać możliwe wyposażenie garderoby lalki. Stroje kupowane oddzielnie wolno znaleźć w wybranych sklepach, a największą wartość mogą osiągnąć na aukcjach, gdzie w pewnych momentach wyprzedawane są całe albumy, jakie mają niezwykle wysoką wartość.

Może to też cię zainteresuje: