Miłego dnia, dzisiaj jest: wtorek, 07 lipca 2020r.

Miniaturowe psy dla hobbystów

Osiągający do granic możliwości 35 centymetrów, Pudel miniaturowy, należy do rasy psów mających swoje korzenie w przedstawicielach ras pasterskich oraz myśliwskich. Ich pochodzenie szacuje się czasy świetności dworu Ludwik. Wtedy to posiadanie pieska z takim wizerunkiem, było objawem, dowodem gigantycznej świetności, wprost wspaniałości. W dawniejszych czasach pudle, ze względu na swoje myśliwskie geny, wykorzystywane były po największej części do wyszukiwania trufli, czy aportowania zwierzyny. W kwestii natury pudli, z całą pewnością można zakomunikować, że jest niesłychanie przyjacielska człowiekowi, to bardzo żywy, ruchliwy oraz ciekawy wszystkiego co się wokół dzieje pies, jaki bardzo miłuje swego właściciela oraz cały czas pożąda kontaktu z nim. Pomimo wszelkich jego zalet, nie trudno jest wysnuć wniosek, że życie w domu, gdzie przy naszym boku cały czas znajduje się pies rasy pudel, nie należy do najłatwiejszych – więcej na pies porady. Powodem tego jest pewnego rodzaju przymus codziennej, precyzyjnej, dla niektórych za bardzo czasochłonnej pielęgnacji czworonoga, który przecież pragnie tego, żeby godnie pełnić swoją główną, znaczącą funkcję reprezentacyjną. Jako najmodniejsza aktualnie rasa, Chihuahua pochodzi od trochę analogicznych, lecz nieco większych psów, towarzyszących azteckim władcom na ich dużych dworach. Sama nazwa natomiast ma swoje źródło w miejscowości znajdującej się w Meksyku.

Chihuahua to jeden z najmniejszych psów, liczący nie więcej niż 25 centymetrów, dzięki czemu stał się ulubieńcem kobiet, występujących niezwykle niejednokrotnie trzymając go na rękach lub też umieszczając w oraz tak małych rozmiarów torebkach. Oprócz małych rozmiarów, charakteryzuje się też krępą budową ciała, kolosalnymi uszami i olbrzymimi, pięknymi, ciemnymi oczami.

Chihuahua to pies inteligentny, wesoły oraz uparty, potrafi jednakże być nerwowy znajdując się wśród obcych ludzi, w obcym otoczeniu, przez co bywa nieco bojaźliwy. Pomimo to są niezmiernie domowymi psami, które błyskawicznie przywiązują się do własnego właściciela. Nie oznacza to niemniej jednak, że można zostawić go samemu sobie, bo najogromniejsza krzywda, jaką możemy mu zrobić, to odebranie przyjemności ze sprawiającego mu olbrzymią przyjemność szkolenia, będącą dla niego na pewno niezłą zabawą.

Może to też cię zainteresuje: