Miłego dnia, dzisiaj jest: czwartek, 04 sierpnia 2022r.

Moje rzęsy cz.II pielęgnacja i jak dbać o przedłużone rzęsy

Czego unikać. Kiedy masz zrobione rzęsy, powinieneś być przeszkolony, co możesz z nimi zrobić, a czego nie. Ponieważ klej do rzęs ma pewien czas schnięcia i twardnienia, nie wolno go moczyć przez dwa dni. Jeśli namoczysz je w kilka godzin, po prostu odpadną, jeśli wytrzymają 24 godziny po aplikacji, to wytrzymają, ale szybciej odpadną i złuszczą się jak te algi – Twoje pozostaną na swoim miejscu.

Oczywiście możesz umyć twarz, ale uważaj, aby woda nie dostała się na rzęsy – z czasem się tego nauczysz ;)Wtedy nie należy chodzić do solarium, do sauny parowej, a także wyczesywać rzęsy do tych 48 godzin, niepotrzebnie czesać rzęsy (wystarczy dopasować położenie rzęs tak, aby się nie plątały).48h czas schnięcia wiąże się również z tym, że oczu lepiej nie malować. Jeśli je malujesz, uważaj i zrób to samo z demakijażem, biada, żeby na rzęsy nałożyć cokolwiek – nawet demakijażu. Zobacz więcej szczegółów na stronie internetowej https://www.akademiapiekna.com.pl/odzywka-do-rzes-czyli-jak-prawidlowo-dbac-o-swoje-rzesy/

Poza tym niektóre kobiety nie rozumieją, że po prostu nie mają tłustych rzeczy na oczach (płyny do demakijażu, cienie, jakieś stare szalone kredki), wcale. Klej źle znosi tłuszcz, wtedy rzęsy też się odklejają, niezależnie od 48 godzin. (kremowe cienie nie mają znaczenia, ale uważaj na nie).

Jak dbać o rzęsy

Glony prawie nie wymagają specjalnej opieki – same. Nie musisz ich nawet malować, bo już wyglądają, jakby były pomalowane. Jeśli jednak zdecydujesz, jest kilka rad.

  1. Nigdy nie czesz niepotrzebnie rzęs, czesz je ładnie rano i wieczorem i tyle
  2. Demakijaż odbywa się poprzez nabranie płynu do demakijażu, spryskanie nim oczu (posiada spryskiwacz) oraz pociągnięcie rzęs w dół w celu usunięcia rzęs przy demakijażu i cieniach.
  3. Spłucz czystą wodą
  4. Uważaj na ręczniki frotte, najpierw osusz / wytrzyj całą twarz, a następnie delikatnie osusz rzęsy, po prostu umieszczając ręcznik i pozwalając mu zanurzyć się w wodzie. W przeciwnym razie możesz rozerwać rzęsy! Więc nie ma problemu.
  5. Przeczesujemy glony i robimy, bez nauki
  6. Wieczorem możemy użyć serum na wzrost glonów
  7. Uważaj na waciki bawełniane na rzęsach, które mogą je wyrwać

Produkty/rzeczy, których używam

Płyn do demakijażu – oryginalny Extreme lashes, który sprawdzi się nie tylko wtedy, gdy masz rzęsy przedłużone. Zawiera aloes, dzięki czemu nie wysycha i bardzo dobrze usuwa prawie wszystko. Głównie bezolejowe!

Tusz do rzęs – znowu bez oleju, oryginalny od Extreme lashes. Niektóre tusze do rzęs w sklepach zawierają olejki, więc ich unikaj. Idealny tusz do rzęs nawet do normalnych rzęs (przetestowany)

Pędzel do rzęs – do czesania rzęs kupujesz wszędzie tam, gdzie sprzedawane są przedłużanie rzęs (dostaję u Martiny, która robi mi rzęsy)

Płyn do rzęs – po pomalowaniu oczu oczyszczam rzęsy z cieni, które je atakowały (otrzymuję go również na życzenie od Martiny)

Miazga – bardzo dobra, do kupienia w sklepie. Jest to cienka wata prasowana, dzięki czemu nie wystają z niej włókna, które mogłyby zaplątać się w glony. Zawsze kroję na małe prostokąty (też od Martiny)

Serum na porost i wzmocnienie rzęs – używam go od Amplifeye – to także marka Extreme lashes. Jedyny, który działa. Rzęsy lepiej trzymają się, moje są ładnie odżywione i nieuszkodzone.

Może to też cię zainteresuje:

Dodaj komentarz