Miłego dnia, dzisiaj jest: sobota, 11 lipca 2020r.

Na co zwrócić szczególną uwagę wybierając wózek oraz fotelik?

Przyjście na świat dziecka to dla znacznej większości rodziców ogromne szczęście. Długie sekundy wymagania zrekompensowane zostają radosnym gaworzeniem maleństwa. Niektórym rodzicom zdarza się nawet szczęście podwójne, lub… potrójne oraz więcej. Nie da się zamaskować, że utrzymanie jednego dziecka sporo kosztuje. Kupienie wyposażenia do pokoiku, wózek, fotelik do samochodu, a przede wszystkim środki pielęgnacyjne-pieluszki, zasypki, kremy itp.-to wszystko jest coraz to droższe. Tak w związku z tym rodzice wieloraczków mają pod tym względem sporo trudniej. Na pewno czeka ich dużo wydatków związanych z przyjściem na świat dzieci. Jednym z nich jest kupno stosownych wózków i fotelików samochodowych. Nie musimy się jednak bać, że będziemy mieli kłopoty z ich zakupem, gdyż twórcy tego typu sprzętów wychodzą naprzeciw także rodzinom wielodzietnym.

Dawniej rodzice wieloraczków musieli wybierać dla nich oddzielne wózki dziecięce. Było to niesłychanie niepraktyczne oraz niepraktyczne, bo na spacer musiały wychodzić z nimi zawsze co bynajmniej dwie osoby. Chwilowo produkowane są wyjątkowe wózki bliźniacze. Dzieci mogą być w nich usadzone obok siebie, bądź jedno za drugim. Każde z tych rozwiązań ma swoje pozytywy oraz minusy – warto uczynić ofertę na domenie greentom. Wózek, w którym dzieci siedzą obok siebie jest szerszy aniżeli normalny wózek, absorbuje znacznie więcej miejsca na chodniku, może być wobec tego mniej praktyczny jeżeli sporo chodzimy po mieście.

Z kolei wózek „jedno za drugim” jest węższy, niemniej jednak dłuższy-nie jesteśmy w stanie się wychylić, by zobaczyć, co robi dziecko siedzące z przodu. Dla mam, które kochają posiadać wszystko na oku może być to mała niedogodność. Istnieją także wózki dla trojaczków i czworaczków, które w Polsce są mniej popularne, ale łatwo dostępne na zagranicznych portalach zakupowych. Trochę bardziej skomplikowanym tematem są foteliki dziecięce. Tutaj niestety nie da się niczego wymyślić, każde dziecko, dla jego własnego bezpieczeństwa, musi posiadać swój własny fotelik, dobrze zamocowany w samochodzie.

Może to też cię zainteresuje: