Miłego dnia, dzisiaj jest: czwartek, 21 stycznia 2021r.

Największe uroki Azji – Tajlandia

Azja to ogromny kontynent, który w swojej olbrzymiej przestrzeni mieści mnóstwo państw, narodów oraz kultur o niespotykanej nigdzie indziej różnorodności. Bogactwo to po części związane jest z samym rozmiarem Azji, lecz nie można zaprzeczyć, że niektóre jej rejony stanowią kolebkę dla większość cywilizacji świata. Taki stan rzeczy w naturalny sposób przyciąga zainteresowanie turystów, którzy z chęcią sięgają po trudniej dostępne, bardziej egzotyczne obszary globu. Jednym z nich jest Tajlandia, która stanowi ucieleśnienie dalekiego wschodu. Jest to jednocześnie kraj o bardzo wyraźnej tożsamości, całkowicie odrębnej od Chin, Wietnamu czy Japonii, które stanowią inne, bardzo popularne ośrodki turystyki. Czego można się w takim razie spodziewać po tej tajemniczej krainie?

Najważniejsze informacje o Tajlandii

Chociaż każdy obywatel Tajlandii na co dzień prowadzi zwyczajne życie, to dla przeciętnego Europejczyka nawet tego typu rutyna wyda się czymś interesującym. W tych zakątkach świata panuje zupełnie odmienne kultura i obyczajowość, niemająca wiele wspólnego z tym, co znamy z Polski czy z sąsiednich krajów. Aby uniknąć niekomfortowych sytuacji, warto jest zaznajomić się ze zwyczajami panującymi w Tajlandii oraz poznać nieco ogólnych informacji o tym państwie i jego historii. Informacje ten pomogą nam z wyzwaniem, jakim jest Tajlandia w dwa tygodnie – czyli popularną wycieczką, obejmującą największe atrakcje tego rejonu.

Ciekawa historia Tajlandii

Badania prowadzone przez archeologów wskazują, że na Tajlandii ludzie zamieszkiwali już od dawna. Od czasów prehistorycznych, na obszarze dzisiejszego kraju powstawały różne państwa i państewka. Ostatnia istotna zmiana miała miejsce zaledwie kilka lat temu – w roku 2014, kiedy wprowadzono tam (dość kontrowersyjne) zmiany w konstytucji. Obecny rząd nieco odmienił oblicze Tajlandii, lecz nie miało to większego wpływu na turystykę.

Co powinien przewidzieć Tajlandia plan podróży?

Nie można odwiedzić Tajlandii i nie skosztować lokalnej kuchni. Chociaż dania z tego rejonu są dość popularne i często przygotowane nawet przez polskie restauracje, to nic nie może równać się z tym, co da się zakupić na miejscu. Trzeba jednak mieć na uwadze, że lokalne potrawy bywają wyjątkowo pikantne i nie zawsze są dostosowane do naszego podniebienia.

Kolejną atrakcją są przepiękne plaże oraz rezerwaty, idealne dla miłośników leżakowania oraz kontaktu z przyrodą. Jeśli nasz Tajlandia plan podróży został poprawnie ułożony, to nie powinniśmy mieć problemu z odszukaniem dobrych lokacji. Należy jednak pamiętać, aby nie oddalać się zbytnio od wyznaczonych szlaków – nikt o zdrowych zmysłach nie chciałby zabłądzić w dzikim, Tajlandzkim lesie.

Pozostają jeszcze zabytki, które zgromadzone są przede wszystkim w większych miastach. Miejscowa architektura bardzo różni się od naszej, dlatego większość świątyń i pałaców powinno wywrzeć na nas niemałe wrażenie, stanowiąc przy tym świetne tło dla zdjęć pamiątkowych. W Tajlandii nie brakuje także licznych SPA i galerii handlowych.

Może to też cię zainteresuje:

Dodaj komentarz