Miłego dnia, dzisiaj jest: piątek, 23 października 2020r.

Nowe technologie w ludzkim życiu – drony oraz modele sterowane

Wszyscy obserwują przemiany zachodzące dookoła, np. zamiast szablonowych bilbordów pojawia się coraz to więcej wielkoformatowych ekranów LED. Nowatorskie techniki mają wpływ niemalże na wszelkie dziedziny naszego życia. Już nikt nie wypłaca gotówki w banku, jedynie wszyscy albo płacą kartą płatniczą, albo wypłacają finanse w bankomacie. Coraz więcej miast rezygnuje z papierowych biletów w łączności miejskiej zastępując je kartami wyposażonymi w chip elektroniczny.

Także w wypadku przychodni lub szpitala powoli karty chipowe zastępują szablonowe drukowane książeczki do medyka. W niewielu domach stoją jeszcze telepudła kineskopowe, zostały wyparte w większości przypadków przez nowsze technologicznie, takie jak telewizory plazmowe, LED czy LCD, bezsprzecznie z technologią FULL HD oraz coraz to częściej z techniką 3D czy RC – na przykład kapitandron.pl. Coraz więcej współczesnych technologii napotykamy także w samochodach, np. system zawiadamiający o znakach stojących wzdłuż drogi.

Nikt także już nie korzysta z sztampowych papierowych map, wszyscy przerzucili się już nawigacje gps. Postęp technologiczny jest pewny, wypada być otwartym na nowości oraz nie ograniczać się tylko do starych oraz przyzwoicie znanych już technologii, albowiem nowatorskie technologie oraz rozwiązania o wiele mogą nam ułatwić życie. Większość Polaków posiada już w domu pecet z dostępem do szerokopasmowego Internetu. Za jego wsparciem być na bieżąco z tym, co dzieje się na świecie. Nowe techniki jak najbardziej sprzyjają rozwojowi mediów internetowych. Cząstka stacji radiowych już upadła, ucieknie też czytelnictwo stereotypowych papierowych gazet. Przyczynia się do tego skierowanie kampanii medialnych ze starszych publikatorów do Internetu. W polskich miastach pojawiła się moda na umieszczanie we wszelkich możliwych miejscach hot spotów umożliwiających dostęp do Internetu. Dzięki temu użytkownik smartfona, nawet, jeżeli wyczerpie własny pakiet na pobieranie danych, dalej może korzystać z prędkiego Internetu. Systemy operacyjne najnowszych telefonów komórkowych pozwalają korzystać z mnóstwa aplikacji pokazujących najświeższe wiadomości. Najnowsze wiadomości dostępne są we wszystkiej formie, można je przeczytać, wysłuchać bądź obejrzeć.

Może to też cię zainteresuje:

Dodaj komentarz