Miłego dnia, dzisiaj jest: czwartek, 25 lutego 2021r.

Oryginalne podzespoły do maszyn agrarnych vs zamienniki

Struktura gospodarstw rolnych w naszym kraju jest w dalszym ciągu różna od reszty Europy. Mimo zachodzących siłą rzeczy zmian, w dalszym ciągu dominują gospodarstwa średnie i małe, o niezbyt dużych dochodach. W gospodarstwach tego typu jakakolwiek inwestycja w sprzęt oraz machiny do produkcji rolnej stanowi znaczny problem. Wobec tego też nabywane są w szeregu przypadków machiny używane, z drugiej lub też nawet trzeciej ręki, żądające notorycznej konserwacji oraz częstych napraw.

Kapitulujące uszkodzeniu części traktorów agrarnych oraz innych machin w miarę zużywania w trakcie intensywnej eksploatacji muszą być zastępowane efektywnymi – nabędziesz je na złącza strażackie. Nie zawsze jest niezbędność zamontowania fabrycznie innowacyjnego zamiennika, w większości wypadków wystarcza zamiana na część po prostu sprawną, nawet używaną. Najważniejsza w takiej sytuacji jest przystępność części zamiennych oraz szansę ich zakupienia „od ręki”. Poprzez szansę zakupienia należy rozumieć nie tylko praktyczną przystępność przydatnego artykułu, jakkolwiek i jego cenę będąca na takim poziomie, aby nie będzie burzyła skromnego budżetu domostwa.

Moment uszkodzenia maszyny jest poniekąd nie do przewidzenia, a zdarza się na ogół w trakcie najbardziej intensywnych prac gospodarskich, a takie odbywają się sezonowo, w tym samym czasie we wszelkich gospodarstwach. Wskutek tego w momencie awarii oprzyrządowania, nadzwyczaj trudno jest o sąsiedzką pożyczkę maszyny, bowiem wszelkie są wymagane jednocześnie. Najlepszym rozwiązaniem byłby serwis internetowy na miejscu, pracujący non stop. Od czasu kiedy upadły PGR-y oraz zlikwidowano większość spółdzielni produkcyjnych, na dostępny oraz tani warsztat naprawczy trudno liczyć. Najistotniejsza jednak sprawą jest żeby części do ciągników rolniczych i wszystkich na ogół używanych machin wolno było zakupić jak najbliżej własnej miejscowości. Trudno spodziewać się, żeby sklepy firmowe z oryginalnymi eleganckimi częściami do ciągników były w każdej wsi bądź też choćby gminie. Jednakże istnienie jak najgęstszej sieci punktów sprzedaży części wykorzystywanych, komisowych, jest jak w największym stopniu realne. Podzespoły powinny być sprawdzane oraz testowane przed sprzedażą.

Może to też cię zainteresuje:

Dodaj komentarz