Miłego dnia, dzisiaj jest: poniedziałek, 06 grudnia 2021r.

Osobisty basen – gdzie zamówić?

Prywatny basen we własnym domu będzie dużą atrakcją. To właśnie dzięki niemu mamy możliwość wypoczynku i relaksu bez przymusów udawania się na krytą pływalnie. Prywatny basen dodaje jego właścicielom prestiżu. Pielęgnacja domowej pływalni nie jest skomplikowana to naturalnie dzięki współczesnym systemom zapewniającym filtrowanie i odkażanie wody. Czy wyłącznie ludzie zamożni są w stanie pozwolić sobie na komfort posiadania domowego basenu? Przeważnie umieszcza się go w piwnicy. Najprzyzwoiciej decyzję o jego budowie podjąć na samym początku planowania domu.

Ewidentnie, następnie również wolno dobudować basen, jednak będzie się to kojarzyło z wyższymi kosztami wynikającymi z dostosowania instalacji pomieszczenia. Zaletą krytego basenu jest to, że możemy w nim pływać obojętnie od pory roku. Kontrolowanie stosownej temperatury w pomieszczeniu, w jakim mieści się basen jest niezwykle ważne. Należy zapewnić w nim jak bardzo dobre odprowadzanie wilgotności, jaka powstaje za sprawą parowania wody.

Odparowywanie wody w pomieszczeniu będzie mniejsze, jeżeli uda nam się utrzymać temperaturę powietrza wyższą od wody w basenie o 2-3 stopnie C. Odpowiednio byłoby zainstalować w pomieszczeniu również osuszacz wody czy też klimatyzację. Jeżeli nie mamy dyspozycji zbudowania basenu wewnątrz domu możemy zdecydować się na kąpielisko w ogrodzie. Należy niemniej jednak najpierw sprawić na danym obszarze poziom wód gruntowych i typ gleby. Najwygodniej będzie zbudować basen ogrodowy jak najbliżej domu.

Jest to istotne ze względu na niezbędność podłączenia instalacji elektrycznej i wodnej. Basen powinien być położony w miejscu nasłonecznionym, z dala od sąsiadów, to naturalnie dzięki czemu będziemy mieć zagwarantowany komfort oraz dyskrecję – taki basen zaopatrzy producent Lepsod. Basen nie powinien znajdować się bezpośrednio przy trawniku bo powinien być utwardzony. Standardowy basen wybudowany w ogrodzie ma wymiary około 4 metry szerokości i 8 metrów długości. Tudzież do kąpieli wystarczy nam głębokość około 1,5 metra. Ewidentnie możemy się zdecydować na bardziej natężony basen, jakkolwiek wtenczas koszty jego powstania oraz użytkowania będą wyższe. Do kąpieli rekreacyjnej wystarcza głębokość 1,5 m. Jest ona perfekcyjna ze względów gospodarczych i użytkowych.

Może to też cię zainteresuje:

Dodaj komentarz