Miłego dnia, dzisiaj jest: sobota, 11 lipca 2020r.

Praktyczna nawigacja witryny – w jaki sposób ją zaprojektować?

Co jest wymagane, żeby napisać witrynę? Teoretycznie może to być dowolny edytor tekstu, no oraz oczywiście porządne chęci. Projektowanie witryn internetowych WWW żąda użycia słusznych edytorów tekstowych, które różnią się od tych sztampowych. W szczególe edytor taki służy do wpisywania poleceń dotyczących formatowania tekstu przyszłej witryny. W tej grupie wyróżnia się dwa typy edytorów – tekstowe i graficzne.

Projektowanie stron internetowych WWW można oprzeć o edytor FrontPage, dogodny w pakiecie biurowym Microsoft Office. Żeby się nim posługiwać, nie trzeba znać języka HTML, albowiem stronę internetową tworzy się w nich jak w stereotypowym edytorze tekstu, a cały kod HTML wytwarza automatycznie program. Takie edytory nie dają jednakże pełnej kontroli nad zawartością witryny. Wolno korzystać z bogatych narzędzi, jednakowoż czasami nauka wszystkich możliwości takiego edytora, może zabrać więcej czasu, niż nauka podstaw HTML.

Ponadto aktywują jeden kod więcej, co zwiększa objętość witryny i powoduje, że niezmiernie trudno ją następnie modyfikować przy użyciu edytorów tekstowych. Projektowanie stron WWW w edytorze FrontPage niejednokrotnie aktywuje nieprawidłowy sposób wyświetlania w co niektórych popularnych przeglądarkach internetowych – witryny kreowane w edytorze FrontPage, najlepiej wyświetlają się w przeglądarce Internet Explorer. Na projektowanie stron WWW znaczny wpływ ma pierwsze wrażenie, wywarte na ewentualnych internautach. Internet to miliony witryn – jeśli wstąpi się na jedną z nich oraz nie zrobi ona trafnego wrażenia, już się na nią nie wróci. Wobec tego wybitnie istotne jest, by witryna była możliwie najporządniej dopracowana już podczas jej pierwszej prezentacji w Internecie – przetestuj https://www.artimo.net.pl. Projektowanie stron internetowych WWW to w głównej mierze dobór właściwego tekstu oraz grafiki.

Teksty nie mogą być banalne, zanadto długie oraz niestarannie napisane. Jeżeli tekst jest dłuższy warto wykorzystywać punkty, akapity lub rozdziały. W razie powoływania się na inne teksty należy zawsze podawać ich źródło. Trzeba także pamiętać o sprawdzaniu błędów ortograficznych, interpunkcyjnych czy stylistycznych. Projektowanie witryn WWW musi także opierać się na grafice. Grafika musi być słusznie dobrana do serwisu.

Może to też cię zainteresuje: