Miłego dnia, dzisiaj jest: czwartek, 21 stycznia 2021r.

Przydatny ochraniacz na materac

Kupno materaca jest niezwykle ważną decyzją, ponieważ dobry materac to również dobry sen i komfortowy wypoczynek. Jednak poza wypełnieniem tego produktu, jego rodzajem i grubością istotny jest także pokrowiec oraz ochraniacz na materac. Ochraniacz to bardzo przydatny i ceniony dodatek do materaca, który potrafi zapewnić mu ochronę i świeżość, oraz dobre użytkowanie przez długie lata.

Ochraniacz na materac wykonany jest przede wszystkim z tkaniny pikowanej włóknem klimatyzującym, tak więc samo wentylującej się i antyalergicznej. Jest to taka sama tkanina z której wykonywane są pokrowce. Ochraniacz na materac zapewnić może skuteczną ochronę nie tylko przed zabrudzeniami czy różnymi kontaktami z płynami czyli zalaniem, lecz także stanowi on świetną ochronę przed roztoczami oraz bakteriami. Dodatkowo ochraniacz polecamy jest też często osobom posiadającym małe dzieci, które mają jeszcze problem z nocnym moczeniem się.

Możemy wyróżnić ochraniacze wodoodporne i te które nie mają takiej ochrony. Do tych wodoodpornych należy m.in. PCV Frotte, gruby ochraniacz, który można uprać bez problemu w pralce nawet w 90 stopniach. O szczegółach dotyczących omawianych ochraniaczy, warto przeczytać na stronie https://materacnawymiar.pl/pl/n/Ochraniacz-na-materac/26 gdzie znajdziemy także odnośniki do konkretnych modeli.

Aby ułatwić zakładanie i mocowanie ochraniacza na materacu, wiele modeli wyposażonych jest dodatkowo ze wszyte na wszystkich rogach gumy, które pozwalają zamocowanie nawet na grubym materacu. Dzięki temu ochraniacz będzie leżał stabilnie i skutecznie będzie chronił materac, zdecydowanie spowalniając proces zużywania pokrowca.

Warto także zainteresować się wspomnianym pokrowcem. Pokrowiec na materac wykonany jest przede wszystkim z dzianiny poliestrowej, która ułożona jest w pikowane fale. Podszycie zrobione jest z fizeliny. Ułożenie materiału w pikowany wzór ma zadanie nie tyle estetyczne, co przede wszystkim wentylacyjne. Dzięki takiemu wzorowi łatwiej dochodzi do wentylacji w czasie użytkowania materiału, niż gdyby wzór był całkiem prosty.

Może to też cię zainteresuje:

Dodaj komentarz