Miłego dnia, dzisiaj jest: piątek, 23 października 2020r.

Przygotowania do Komunii – alba, sukienka oraz inne akcesoria

W aktualnych czasach odnotować wolno trend, w myśl jakiego dzieci przystępujące do Pierwszej Komunii Świętej obdarowywane są przez bliskich coraz to bardziej wymyślnymi prezentami. Oczywiście prezenty te wymagają słusznego opakowania. Na szczęście na polskim rynku odkryć można już wiele dekoracyjnych zapakowań wykonanych z myślą właśnie o uroczystości przyjęcia przez dziecko Pierwszej Komunii Świętej. Co znacznie więcej opakowania komunijne niezmiernie niejednokrotnie są zróżnicowane w zależności od tego, czy ma się w nich znaleźć podarek dla chłopca, czy również dla dziewczynki. Niewątpliwie na każdym takim opakowaniu obowiązkowo powinien znaleźć się jakiś motyw połączony z sakramentem komunii.

Ma prawo to być złoty kielich pokrewny do tego, jakiego używa się w trakcie liturgii bądź też także wizerunek chleba oraz winogron. Niemniej jednak w przypadku opakowań komunijnych dla chłopca, pojawiają się tutaj barwy błękitne oraz niebieskie – tak, jak alba komunijna. Na domiar tego niejednokrotnie pojawia się również wizerunek modlącego się chłopczyka. Oczywiście opakowania takie dostępne są w wybitnie wielu rozmiarach oraz wzorach. Jak wiadomo moment przyjęcia przez dziecko Pierwszej Komunii Świętej jest momentem niezmiernie znaczącym w życiu każdej rodziny. Z tego powodu z tej okazji wydaje się uroczyste przyjęcie, a dziecko, jakie po raz pierwszy w pełni asystowało we Mszy Świętej zostaje obdarowane różnorodnego typu prezentami. Prezenty te mogą być różnorodne.

Niejednokrotnie są to urządzenia elektroniczne, jednakowoż też pamiątki związane w jakiś sposób z liturgią kościoła, jak na przykład różańce czy medaliony z wizerunkami Matki Boskiej. Do tego oczywiście dochodzą także rozmaitego typu bombonierki oraz pamiątkowe karty. Wszystko to musi być dobrze opakowane. Skutkiem tego już w początkach wiosny w polskich sklepach pojawiają się pierwsze opakowania komunijne. Przeważnie są to bezsprzecznie tradycyjne torby papierowe dostępne w przeróżnych rozmiarach. Spośród innych ozdobnych opakowań wyróżnia je w głównej mierze fakt, iż widnieją na nich motywy powiązane w jakiś sposób z Eucharystią. Ma prawo to być hostia, bochen chleba czy też także motyw krzyża lub kiści winogron.

Może to też cię zainteresuje:

Dodaj komentarz