Miłego dnia, dzisiaj jest: sobota, 31 października 2020r.

Salon w dzisiejszym stylu – jakie sprzęty meblowe nabyć?

Kiedy pragniemy umeblować salon w stylu nowoczesnym należałoby uprzednio dokumentnie zaznajomić się z tym trendem, żeby wiedzieć na co się decydujemy, jakie są atuty a jakie niedociągnięcia tego popularnego trendu w urządzaniu apartamentów.

Jeśli urządzamy salon w stylu dzisiejszym wyraźne jest, że meble które tam ustawimy muszą pasować do całości wystroju, a co za tym idzie muszą to być meble nowoczesne typu regał słupek. Duża grupa z nas zastanawia się co to świadczy na co dzień dla zwykłego użytkownika, otóż takie sprzęty meblowe są wykonywane po największej części z tworzyw sztucznych, iż stali, szkła oraz kamienia. Jeżeli jest to salon najpewniej kolorystyką przeważającą będzie biel, beż, szarości, z elementami czerni oraz czerwieni, są to najatrakcyjniejsze połączenia kolorystyczne dla wystroju współczesnego. Łóżka w stylu współczesnym są minimalistyczne, bez krągłości, cechują się liniami prostymi, które powodują wrażenie higieny, minimalizmu i elegancji.

Materiały z jakich wykonane są meble nie przyciągają oraz nie magazynują kurzu, dzięki czemu są zdecydowanie zdrowszą alternatywą dla alergików. Coraz częściej spotykanym stylem tworzenia sypialni staje się trend nowoczesny, który jest przeciwieństwem klasycznego. Styl klasyczny jest ciepły, przede wszystkim oparty na drewnie, w kolorystyce natury gdzie królują brązy, beże, kolory pomarańczowe i żółte, tudzież w stylu klasycznym bazą jest biel, czerń, beże, mocna czerwień i zieleń.

Meble nowoczesne są wielokrotnie kreowane z elementów stalowych i tak oto nieraz łóżka w sypialniach mają stalowe nóżki oraz ramy, niemniej jednak obudowanie materaca na ogół jest wykonane z płyty, by zapewnić maksymalny komfort używania takiego łóżka. Sypialnia jest miejscem gdzie oprócz łóżka zwykle mamy szafeczki nocne, korzystne nadzwyczaj do postawienia lampki nocnej, książki, gazety, szklanki wody czy też okularów, takie szafeczki powinny posiadać łatwe linie, mieć kształt prostokątów lub ewentualnie kwadratów. Szafy nowoczesne są w jednolitych odcieniach oraz charakteryzują się gładkimi przestrzeniami, w szeregu przypadków kolosalnymi lustrami na drzwiach przesuwnych. Dodatkami kapitalnymi do wystroju sypialni w stylu nowoczesnym będą lampy oraz lampki o asymetrycznych stalowych elementach, niemniej jednak wyposażone w proste abażury.

Może to też cię zainteresuje:

1 thought on “Salon w dzisiejszym stylu – jakie sprzęty meblowe nabyć?

Dodaj komentarz