Miłego dnia, dzisiaj jest: sobota, 31 lipca 2021r.

Sposób na rozstrzygnięcie problemów – rozwód

Wiele małżeństw, zwłaszcza w młodszym wieku, doświadcza różne tarapaty oraz kryzysy. Tego typu zjawiska są pewne w każdym związku ludzkim. Nie tylko wobec tego związki małżeńskie borykają się z dziennymi trudnościami w samym byciu razem. Niemniej niemniej jednak dużo par nie zdaje sprawdzianu ciężkich chwil.

Nieraz dochodzi do rozwodów. Jest to najłatwiejszy sposób na wykreślenie zaistniałego kłopotu partnerskiego. Rozwód stał się zatem lekarstwem na kompletne zło małżeńskie. Nie jest to niemniej jednak najlepsza droga ratunku. Pojawią się one albowiem i w innych połączeniach, nie wyłącznie małżeńskich. Nieodzowne jest wobec tego zachowanie zdrowego dystansu i nie poddawanie się od razu. Należy pamiętać, że na rozwody zawsze przyjdzie pora, a niejednokrotnie nie wolno już odwrócić źle podjętej decyzji o rozstaniu.

Wszelkiego rodzaju przejściowe problemy, jak sama nazwa wskazuje, posiadają charakter typowo przejściowy. Ma obowiązek wobec tego nastąpić ich kres. Czasami następuje to względnie ekspresowo, a czasem konieczne jest uzbrojenie się w większą dozę cierpliwości. Coraz częściej używaną formą rozstania się małżeństwa jest rozwód.

To naturalnie dzięki niemu obie osoby zyskują wolność i niezależność decydowania samodzielnego o dalszym życiu. Sądowe orzeczenie rozstania sprawia, iż nie jesteśmy już zależni od drugiej osoby, ani też nie ponosimy odpowiedzialności za jej błędy. W chwili obecnej upadłość konsumencka coraz to bardziej uznawany jest wśród społeczeństwa, chociaż nie wszyscy skłonni są zaakceptować jego następstwa.

Dla silnie religijnej części społeczeństwa wszelkiego typu rozwody są naganne oraz nieakceptowane. Świadczy to, że nawet najwyższe instytucje sądowe nie mają prawa orzekać o zwieńczeniu związku małżeńskiego. Przysięga składana przy świadkach i przed ołtarzem ma moc wieczną oraz obowiązuje nawet po uprawomocnieniu się wyroku rozwodowego. Takie rozumienie przykazań religijnych oraz zasad przedsięwzięcia kościelnego powoduje, że nie jesteśmy w stanie mówić o rozwodzie, jako o zwolnieniu nas z obowiązków wynikających z zawartego związku małżeńskiego. Nie zawsze zatem rozwód ma moc, jaka pozwoli nam na powiedzenie o partnerze w czasie przeszłym.

Może to też cię zainteresuje:

Dodaj komentarz