Miłego dnia, dzisiaj jest: czwartek, 09 lipca 2020r.

Styl oraz inspiracje kolorami – wybieramy skarpetki

Jakakolwiek moda, jaka aktualnie panuje, jest czymś inspirowana. A inspiracje można czerpać ze wszystkiego. Jedni śledzą trendy pojawiające się na wybiegach na całym świecie: czy to w Paryżu, czy Londynie, czy Tokio. Inni z kolei, szukają inspiracji w filmach, w ulubionych postaciach i ich stylu. Taką postacią z której bardzo nieraz czerpią wzorce kobiety, jest Audrey Hepburn. Domena stylu oraz mody, jest istotą klasy i elegancji. Drobna czarna, rękawiczki za nadgarstek, perły. Na co dzień z trudem być Audrey, niemniej jednak wiele dziewczyn oraz kobiet próbuje papugować jej styl, nosząc suknie w kwiatki, z kołnierzykami. Domeną jest również Coco Chanel, jakiej nie wypada nikomu opisywać. To zresztą ona, wpisała na salony modę na noszenie nieśmiertelnych drobnych czarnych, czyli czarnych sukienek, dość krótkich o niezależnym kroju, w odniesieniu do tego, co komu pasuje.

Dziś także możemy czerpać inspiracje ze współczesnych ikon mody, a za taką uważana jest Kate Moss, jakiej nienaganny styl, jest wzorem dla wielu kobiet w całej Europie. Idzie lato, lecz trend na to, by latem nosić same słoneczne kolory już dawno przeminął. Do dziś. Dziś znowu będziemy ubierać cytrynowe oraz pomarańczowe barwy, wybieramy także kolorowe skarpetki. Czemu? Bo tak mówi nam najnowsza kolekcja Michaela Korsa. Łączyć jesteśmy w stanie to z bielą, z brązem, z odcieniami pospolitymi dla odcieni pustyni.

Wskutek tego to połączenie ma prawo zszokować, przywykłych do klasycznego łączenia odcieni. Jednak skoro idzie lato, a my odchodzimy od wzburzania ze sobą barw gruntownie nie pasujących, to można zaszaleć i oddać się absolutnie temu trendowi. I tak należy wymienić szafę, ponieważ jest to jedna z niepisanych zasad mody. Na lato wymieniamy szafę, ponieważ jest to idealna pora na rozpoczęcie wszystkich zmian, które może nam przynieść ta pora roku. Zresztą, na ogół dzieje się tak, iż latem tracimy parę kilogramów i wymiana garderoby jest absolutnie potrzebna, a nie tylko korzystna. Stawiajmy na odważne połączenia, jednakowoż nie zapominajmy, iż wyglądanie jak motyl, czy też choinka bożonarodzeniowa nie są w poprawnym guście oraz nigdy nie będą.

Może to też cię zainteresuje:

Dodaj komentarz