Miłego dnia, dzisiaj jest: czwartek, 24 września 2020r.

W jaki sposób wychować konia? Różne tryby szkolenia

Fanatycy oraz znawcy koni twierdzą, iż zwierzęta ujeżdżane i układane przez damy zachowują się zupełnie inaczej niż konie poddawane treningowi przez trenera-mężczyznę. Kobiety, mimo stosowania w sztuce ujeżdżania koni wypróbowanych oraz powszechnie stosowanych metod wprowadzają elementy charakterystyczne dla tej właśnie płci. To znaczy, celowo czy też intuicyjnie, entuzjastycznie odwołują się do negocjacji oraz perswazji. Przytulając, gładząc oraz pieszcząc konie, starają się z nimi bardziej zaprzyjaźnić niż sobie je podporządkować. Zwierzęta ulegają tym metodom bardzo entuzjastycznie oraz z pozytywnym skutkiem.

Nieraz koń oporny podczas „suchego” treningu, rozpoczyna wypełniać polecenia trenerki, która do nich go właściwie namówiła aniżeli zmusiła. Mężczyźni preferują surowość oraz konsekwencję. Nie rozmawiają z końmi, nie pertraktują oraz nie rozpieszczają. Wymagają od własnych podopiecznych bezwzględnego posługi, nie przejmując się umyślnie ich trafnym czy złym humorem. Skutek takiego podejścia do treningu jest taki, że od upartego zwierzęcia wykonania pewnych instrukcji trener nie jest w stanie wyegzekwować, co weryfikuje diagnostyka kulawizn konia. Z drugiej jednakże kwestii, konie, od których wymagane jest bezwarunkowe posłuszeństwo, mają poczucie bezpieczeństwa, są spokojniejsze oraz bardziej normowane. Konie, z którymi się pertraktuje mają skłonności do histerii, bywają bardziej płochliwe oraz kapryśne. Zdecydowanie porządne warunki bytowania oraz spokojne życie mają zapewnione konie pielęgnowane w stadach rumaków.

Nagromadzone w jednym miejscu ogiery jednej rasy utrzymywane są głównie jako reproduktorzy. Ich obowiązkiem jest, w czasie oraz miejscu wyznaczonym przez hodowcę, dostarczyć najlepszej jakości materiału genetycznego. Konie te wystawiane są również na aukcjach, także międzynarodowych oraz sprzedawane przez posiadacza stada oferentowi, jaki wylicytuje najwyższą cenę. Rasowe ogiery otoczone są niesłychanie pieczołowitą opieką. Otrzymują idealną paszę, mają czyste, zadbane, wolno powiedzieć, reprezentacyjne stajnie. Najlepsi reproduktorzy muszą zawsze odpowiednio wyglądać oraz być w zachwycającej formie. Masztalerze regularnie czyszczą oraz szczotkują ich sierść, piękne grzywy oraz ogony. Żeby utrzymać konia w właściwej formie, należy dostarczyć mu stosowna porcję ruchu, zdrowy koń musu biegać.

Może to też cię zainteresuje:

Dodaj komentarz