Miłego dnia, dzisiaj jest: poniedziałek, 27 stycznia 2020r.

Właściwe samopoczucie oraz śmiech – musisz o to dbać

O co niektórych osobach mówi się, że mają szósty zmysł, inaczej kolosalną intuicję. Widzą więcej aniżeli inni, podejmują słuszniejsze decyzje, omija ich ciąg przeróżnych kłopotów – najprawdopodobniej jest to połączone z ich oczywistą otwartością na życie oraz świat, wesołym usposobieniem, zakresem całkowitym optymizmu. Figury zgorzkniałe, zamknięte w sobie, w świecie swoich problemów, chorób, kłopotów, przebywając same ze sobą, nie potrafią uwolnić w sobie siły do przeciwstawienia się stanom strachu, frustracji, melancholii, załamania. Brodzą ostrożnie do samounicestwienia, lub ewentualnie lądują w przychodniach psychiatrycznych nie mając już żadnej innej wsparcia dla siebie. Wszyscy, jacy podejmują do świata z humorem oraz sielską miną, zawsze odnajdą wytłumaczenie każdej sytuacji, z jakiejkolwiek wyciągną należyte wnioski, zachowają dystans do siebie i do świata, potrafią się śmiać ze własnych błędów, a w ogóle, umieją się śmiać w sposób szczery i niewymuszony.

Kiedy stworzony przez nas organizm ludzki pobudzany jest radosnym śmiechem, wytwarza pokaźniejszą ilość endorfin, ujmuje produkcję neurohormonów poważnych za powstawanie stresu, dostaje większą dawkę tlenu poprzez aktywowaną pracę wielu mięśni – uprzejmie zapraszamy na serwis influencerki, gdzie na pewno odnajdziesz dużo powodów do śmiechu. Czyli, śmiech to zdrowie i droga do wyzwolenia szóstego zmysłu. Nawet najogromniejsze napięcia między ludźmi wolno zmniejszyć szczerym uśmiechem, a szczerym rechotem zarazić innych.

Jednak, w wielu przypadkach się zdarza, że za wszelką cenę z całych sił staramy się zatrzymać śmiech w sobie, nie uzewnętrzniać go, bowiem nie zezwala nam na to nasze ego. Nawet sobie nie zdajemy zadania, jak wielką krzywdę wyrządzamy tym sami sobie. Tłumimy nasz naturalny odruch, który pobudza skonstruowany przez nas organizm do pożądanego działania, do podwyższenia bariery immunologicznej, do przewietrzenia naszych komórek, do wartościowego procesu produkcji endorfin, do walki z wieloma chorobami. Śmiech jest coraz to częściej stosowany w leczeniu stanów depresyjnych, lękowych, chorzy, którzy mają wesołe temperament, niejednokrotnie się śmieją, prędzej dochodzą do zdrowia. Pogoda ducha, radość życia, nie pozwalają na zadomowienie się w nas stresów, przejęcie kontroli nad nami przez kłopoty, komplikacje. Należy pamiętać, że z każdej sytuacji musi się odkryć jakiejś wyjście, a patrząc na życie z optymizmem, łatwiej je wynajdziemy. Badania nad działaniem śmiechu na organizm ludzki człowieka wykazały, że może on nie jedynie leczyć, ale także zapobiegać wielu choróbskom, jak np. atakom serca.

Może to też cię zainteresuje: