Miłego dnia, dzisiaj jest: sobota, 23 października 2021r.

Wolne pod żaglami śladem mazurskich jezior

Nie ma nic poprawniejszego dla pasjonatów wody oraz wiatru niż spędzenie wakacji na szlaku malowniczych mazurskich jezior. Wczasy pod żaglami znajdują rzesze entuzjastów wśród osób w każdym wieku. Trudno się temu dziwować, żeglarstwo jest wszak niesamowicie atrakcyjnym sportem, który wolno z powodzeniem oprawiać amatorsko, rozpatrując jako sposób na przyciągające i aktywne spędzenie wolnego czasu w sympatycznym gronie. Z reguły ludzie decydują się na grupowy czarter jachtów, biorąc od razu kilka łódek. To gwarancja zachwycającej zabawy w zaprzyjaźnionym towarzystwie.

Pływając ze znajomymi w kilka łódek można urządzać mini regaty przy sprzyjającej pogodzie, a wieczorem usiąść przy ognisku, upiec na nim kiełbaski bądź też ziemniaki w żarze oraz pośpiewać żeglarskie szanty. Jeżeli jeszcze wśród załogi zdarzy się członek, który potrafi poprawnie grac na gitarze, to impreza pod żaglami na pewno będzie udana. Dodatkowym warunkiem udanego odpoczynku jest to, by jachty były dobrane z jednej do umiejętności żeglarskich uczestników, a z drugiej na tyle wielkie, aby zapewnić im komfort podczas przebywanie na pokładzie i w kabinie.

Dla pary z jednym dzieckiem na wskroś wystarczy kabinówka o długości około pięciu metrów. Pokaźniejsza ekipa powinna właściwie wynająć łódke większą oraz szerszą, by wszyscy mogli się na niej pomieścić oraz nikt nie narzekał na ciasnotę. Pewnym rozwiązaniem może się okazać wzięcie ze sobą namiotów, jednakowoż wypada pamiętać wszystkim, iż nie wszelkie brzegi nadają się do rozbicia namiotu, albowiem na przykład są nadmiernie strome i nie we wszystkich miejscach wolno to robić.

Firmy oferujące czartery z reguły pomogą wybrać łódki właściwe do pragnień oraz możliwości uczestników – bez jakichkolwiek zahamowań wypróbuj producent jachtów motorowych. Pośród wymagań z reguły pojawia się oczekiwanie, by przynajmniej jeden uczestnik rejsu posiadał patent sternika jachtowego, by zapewnić pozostałym urlopowiczom i samemu jachtowi bezpieczeństwo w czasie przemierzania zawiłych mazurskich akwenów.

Może to też cię zainteresuje:

Dodaj komentarz