Miłego dnia, dzisiaj jest: niedziela, 31 maja 2020r.

Współczesne szkolenia – jak muszą wyglądać?

Firmowe szkolenia od dawien dawna kojarzą nam się z kilkudniowym wyjazdem do ośrodka wczasowego z kolegami z pracy, za które płaci pracodawca, a na których nie robi się nic innego, jak wyłącznie marnuje czas na miałkich odczytach w dzień, za to w nocy pije się do upadłego. Takie postrzeganie wyjazdowych szkoleń to historia.

Dzisiaj na szkolenia nie wyjeżdżają szeregowi pracownicy w nagrodę za staż pracy, lecz młoda, ambitna elita pożądająca wynieść ze szkoleń jak najwięcej. Zapotrzebowanie jest tak gigantyczne, że powstał oryginalny, elitarny zawód – trener biznesu. Na czym liczą takie szkolenia dla młodych rekinów biznesowych? A więc składają się na nie szkolenie, prelekcje, dyskusje i wykłady z takich dyscyplin jak marketing, psychologia, socjologia, ekonomia i inne. Człowiek jadący na takie szkolenie może oczekiwać nabycia wielu interesujących, notorycznie innowacyjnych umiejętności. Może się nauczyć, jaki wpływ ma jego wygląd, postawa, gesty, zachowanie oraz sposób mówienia na to, jak postrzegają go pracobiorcy lub też klienci.

Może nauczyć się, jak odpowiedniej motywować pracowników do wykonywania własnych obowiązków. Uczy się organizacji pracy, kierowania zespołem i oddziaływania na wspólników. Nabiera oryginalnych umiejętności obserwowania otoczenia oraz używania go i swoich indywidualnych cech w kontaktach biznesowych. Szkolenie biznesowe to również cudowna okazja do wymiany spostrzeżeń i umiejętności z innymi uczestnikami kursu. Warsztaty to nie wyłącznie poligon doświadczalny, lecz również kapitalne miejsce do sprawdzania swoich możliwości oraz umiejętności.

Dyskusje, scenki i inne formy angażowania kursantów do aktywności to imponujący sposób na wcielanie w życie innowacyjnych sposobów sprzedawania siebie, swoich racji oraz poglądów. Zresztą porządnie przeprowadzone szkolenia dla księgowych pozostawiają niesamowite wrażenie. Człowiek napełniony jest pozytywną energią, wiarą w swoje możliwości oraz motywacją do działania. Prawdziwe, rzetelne szkolenie biznesowe nie uczy schematów. Ono informuje, jakimi schematami posługują się ludzie i pomaga je zrozumieć. Pomaga nam odkryć mocne przymiotniki własnego charakteru i wykorzystać je w drodze na szczyt swoich możliwości biznesowych.

Może to też cię zainteresuje: