Miłego dnia, dzisiaj jest: piątek, 29 maja 2020r.

Zalety kamer termowizyjnych do mierzenia temperatury

Zalety kamer termowizyjnych do pomiarów temperatury można sprawdzić na stronie dystrybutora AUTEMO. Przede wszystkim, na blogu można przeczytać o tym, dlaczego taka kamera jest korzystniejsza od kamery przenośnej. Medyczna kamera termowizyjna jest niezawodna i w wielu przypadkach można z niej korzystać bezdotykowo. Zapewnia ona możliwości wykorzystania, jakie nie są osiągalne dla przenośnych kamer termowizyjnych.

Standardowe kamery przenośne sprawdzają się przy szybkiej i krótkotrwałej kontroli temperatury. Natomiast, kamery termowizyjne świetnie nadają się do wykorzystania przy pomiarach dłuższych, trwających w sposób ciągły. Można je zobaczyć na ekranie tableta, zmienić obiektyw, gdy jest taka potrzeba, a także zrobić użytek z bogatego oprogramowania. Kamerę termowizyjną da się także kalibrować na bieżąco. Ma to niemałe znaczenie z punktu widzenia wykrywania nawet niewielkich odchyłów temperatury.

Trzeba bowiem mieć świadomość, że w wypadku innowacyjnego systemu do wykrywania stanu gorączkowego ważna jest szybka identyfikacja i odseparowanie osób potencjalnie chorych. Nie chodzi zaś aż tak bardzo o pomiar z laboratoryjną precyzją. Jeżeli zaś stwierdzony został podwyższony pomiar to powinien być powtórzony, przy użyciu pirometrów medycznych. Wszystkie właściwości kamer termowizyjnych, przeznaczonych do pomiarów gorączki opublikowane są na stronie stacjonarne.pl.

Trzeba zwrócić akcent na adekwatną rozdzielczość detektora podczerwieni. Im jest ona wyższa, tym korzystniej. Czułość termiczna powinna być podobnie jak największa, co umożliwia wykrywać już najmniejsze wahania temperatury w większych skupiskach osób. Warto wiedzieć, że teleobiektyw kamery termowizyjnej musi być dopasowany do warunków pomiarów. To, jak zwiększać dokładność wyników kamery termowizyjnej jest ważne. Dlatego publikacje na witrynie są nad wyraz precyzyjne. Warto poznać dane a propo dominujących w branży typów kamer. To ułatwia zakup.

Może to też cię zainteresuje:

Dodaj komentarz