Miłego dnia, dzisiaj jest: piątek, 29 maja 2020r.

Ziołolecznictwo oraz jego najważniejsze walory

Jak dużo jest dyscyplin medycyny? Całe sporo. Zaczynając od kardiologii zajmującej się chorobami serca po psychiatrię zaprzątającą się chorobami umysłu. Czemu wciąż mało się mówi o takiej dziedzinie, jaką jest ziołolecznictwo? Jest to pewno powiązane z brakiem zaufania do tej sfery, która skupia się wyłącznie na „owocach natury”, jakimi są owoce, zioła, zboża i ogólnie przeróżne rośliny. Kiedy tak właściwie boli nas głowa, zęby lub też po prostu jest nam zimno w szeregu przypadków sięgamy po różnego rodzaju lekarstwa. Biorąc je nie zastanawiamy się przeważnie, z czego są zrobione, zależy nam w zasadzie na działaniu. Drążąc bardziej temat, wolno odnieść wrażenie, że człowiek coraz to mniej zastanawia się nad tym, z jakich składników składa się to, co on sam spożywa. Wracając do lekarstw, można rzucić w ślepo, iż farmaceutyki powstają w warsztatach farmaceutycznych oraz w znacznej większości powstają na drodze chemicznych reakcji. Zgadza się. Jednakże zapomina się, że pierwsze leki – te najprostsze pochodzą zwłaszcza z produktów roślinnych takich jak zioła, owoce – sprawdź więcej na zioła na raka. Kto z nas nie pił melisy?

Powtarza się melisa, melisa, lecz nikt nie wie, co to jest tak w rzeczywistości ta melisa. Większa część twierdzi, że to najzwyczajniej w świecie nazwa własna tegoż lekarstwa na uspokojenie. Melisa to nic innego jak nazwa zioła, jakie rośnie na terenie Europy oraz Azji. Zioła w medycynie od zawsze tworzyły jej ważne ogniwo. Podwaliną do spożycia zioła w celu leczniczym były wcześniejsze kontrole oraz badania, jakie stały się bazą do przyznawania funkcji pojedynczym roślinom leczniczym. Zioła w medycynie stały się ważnym zwrotem w leczeniu ludności, bo są one ogólno dogodne a jeśli nawet występowałaby ich mała liczba, to zawsze wolno je uprawiać jak tuzinkowe rośliny.

Ziołolecznictwo swoje „boom” przeżywało w okresie średniowiecza, kiedy to chrześcijańscy duchowni praktykowali ten typ medycyny jako zgodny z „wolą bożą” oraz niezakłócający równowagi w świecie. Najpospolitszym rodzajem zioła jest rumianek, lecz mało, kto wie o jego uzdrawiających właściwościach odnawiających cerę. Przeciętnie ziołolecznictwo, cieszy się najogromniejszych powodzeniem w państwach Orientu, gdzie kult Buddy jako poprzednika życia w zgodzie z naturą, przyczynił się do jej rozwoju.

Może to też cię zainteresuje:

Dodaj komentarz